Pop Messe: Za Lužánkami v létě vystoupí přes čtyřicet muzikantů z celého světa - Tiskový servis

Pop Messe: Za Lužánkami v létě vystoupí přes čtyřicet muzikantů z celého světa

  • 04. února 2020
  • 2 minuty čtení

(ral) - Navázat na Colours of Ostrava, Pohodu nebo Grape a přivést do Brna progresivní jména napříč hudebními žánry z celého světa. To si předsevzali organizátoři nového festivalu POP MESSE. Na fotbalový stadion za Lužánkami pozvali na 24. a 25. července třeba Modeselektor, Tommyho Cashe nebo Sóley.

Z programu nového letního open-air festivalu zatím představili pořadatelé zhruba jednu čtvrtinu. Mezi jmény nechybí afričtí KOKOKO!, francouzské seskupení Acid Arab nebo irská skupina Lankum. Brněnští fanoušci budou mít možnost se po čase znovu setkat s islandskou hudebnicí Sóley nebo s rockovou skupinou Algiers. „Zhruba 80 procent umělců přijede ze zahraničí, z českých tu přivítáme třeba Buty nebo na cenu Anděl v kategorii Objev roku čerstvě nominované Bert ? Friends,“ vyzdvihl dramaturg festivalu Tomáš Kelar. „Dramaturgii bude z velké části tvořit hip hop, elektronika a kytarová hudba. Počítáme ale i s prostorem pro žánry jako folk, jazz či world music a nebudeme se vyhýbat ani vážné hudbě,“ dodal. Oslovit tak chtějí nejen mladé publikum, ale i odrostlejší hudební fajnšmekry a část dění chystají přizpůsobit rodinám s dětmi.

Prostředí chátrajícího stadionu za Lužánkami je pro podobný festival podle pořadatelů ideální. „Na jedné straně v sobě nese prvky urbexu, vysloveně vede i k zapojení dalších témat jako ekologie, technologie nebo sociální otázky. Na straně druhé se ukázalo, že je lákavé i pro samotné umělce a že mají zájem v takových kulisách vystoupit,“ přiblížil promotér POP MESSE Vilém Spilka.

Jak přesně prostor využijí, se pořadatelé rozhodnou v další fázi příprav. Vycházet budou i z počtu prodaných lístků. „Uvnitř stadionu tak může být stage nebo třeba stanové městečko,“ nastínil Spilka možnosti. V případě nepříznivého počasí počítají organizátoři s mokrou variantou v hotelu Bobycentrum.

Lístky jsou ode dneška v prodeji za zahajovací cenu 630 Kč. Desetikoruna z každé prodané vstupenky poputuje na konto Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje. Výtěžek pak získá spolek RadoVan, který pomáhá hendikepovaným lidem v cestování a jehož cílem je shromáždit peníze na dodávku s ručním řízením.

Konání festivalu finančně podpořilo město Brno. Zastupitelé na uspořádání prvního ročníku poslali 6 milionů korun.

Více informací najdete na www.popmesse.cz.

Další články z rubriky