Přeskočit na obsah

Pop Messe: Za Lužánkami v létě vystoupí přes čtyřicet muzikantů z celého světa

04. února 2020 2 minuty čtení
(ral) - Navázat na Colours of Ostrava, Pohodu nebo Grape a přivést do Brna progresivní jména napříč hudebními žánry z celého světa. To si předsevzali organizátoři nového festivalu POP MESSE. Na fotbalový stadion za Lužánkami pozvali na 24. a 25. července třeba Modeselektor, Tommyho Cashe nebo Sóley.

Z programu nového letního open-air festivalu zatím představili pořadatelé zhruba jednu čtvrtinu. Mezi jmény nechybí afričtí KOKOKO!, francouzské seskupení Acid Arab nebo irská skupina Lankum. Brněnští fanoušci budou mít možnost se po čase znovu setkat s islandskou hudebnicí Sóley nebo s rockovou skupinou Algiers. „Zhruba 80 procent umělců přijede ze zahraničí, z českých tu přivítáme třeba Buty nebo na cenu Anděl v kategorii Objev roku čerstvě nominované Bert ? Friends,“ vyzdvihl dramaturg festivalu Tomáš Kelar. „Dramaturgii bude z velké části tvořit hip hop, elektronika a kytarová hudba. Počítáme ale i s prostorem pro žánry jako folk, jazz či world music a nebudeme se vyhýbat ani vážné hudbě,“ dodal. Oslovit tak chtějí nejen mladé publikum, ale i odrostlejší hudební fajnšmekry a část dění chystají přizpůsobit rodinám s dětmi.

Prostředí chátrajícího stadionu za Lužánkami je pro podobný festival podle pořadatelů ideální. „Na jedné straně v sobě nese prvky urbexu, vysloveně vede i k zapojení dalších témat jako ekologie, technologie nebo sociální otázky. Na straně druhé se ukázalo, že je lákavé i pro samotné umělce a že mají zájem v takových kulisách vystoupit,“ přiblížil promotér POP MESSE Vilém Spilka.

Jak přesně prostor využijí, se pořadatelé rozhodnou v další fázi příprav. Vycházet budou i z počtu prodaných lístků. „Uvnitř stadionu tak může být stage nebo třeba stanové městečko,“ nastínil Spilka možnosti. V případě nepříznivého počasí počítají organizátoři s mokrou variantou v hotelu Bobycentrum.

Lístky jsou ode dneška v prodeji za zahajovací cenu 630 Kč. Desetikoruna z každé prodané vstupenky poputuje na konto Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje. Výtěžek pak získá spolek RadoVan, který pomáhá hendikepovaným lidem v cestování a jehož cílem je shromáždit peníze na dodávku s ručním řízením.

Konání festivalu finančně podpořilo město Brno. Zastupitelé na uspořádání prvního ročníku poslali 6 milionů korun.

Více informací najdete na www.popmesse.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.