Přeskočit na obsah

Ponava: Soud vydal předběžné opatření

26. března 2019 2 minuty čtení
(gak) - Situace s neoprávněným vybíráním parkovného v lokalitě Ponava se dostala do další fáze. Městský soud v Brně vyhověl návrhu statutárního města Brna a vydal předběžné opatření, kterým nařídil dotčeným firmám zdržet se všech činností omezujících přístup na městské pozemky v lokalitě Ponava a také činností podmiňujících vjezd na tyto pozemky poplatkem.

Od ledna letošního roku se vedení města aktivně snaží o vyřešení dlouholetého majetkoprávního sporu o vlastnictví nemovitých majetků v lokalitě Ponava (kolem fotbalového stadionu Za Lužánkami) s podnikatelem Liborem Procházkou a jím vlastněnými společnostmi. Na konci loňského roku se zde totiž začalo neoprávněně vybírat parkovné u Hokejové haly dětí a mládeže a Bobycentra.

„Oceňuji rozhodnutí soudu, který vyšel návrhu města vstříc v plném rozsahu a ve všech bodech, které město požadovalo. Znamená to, že na základě předběžného opatření nesmí společnosti pana Procházky umisťovat na tyto pozemky movité věci, tedy zábrany, které by bránily ve vjezdu na parkoviště. Musí také skončit neoprávněné vybírání parkovného,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. 

„Pokračujeme také v práci na podání určovací žaloby, ke které bylo město Brno vyzváno stavebním úřadem a soudem. Na podání žaloby máme termín do konce března. Naším cílem je ukončit nevyřešené majetkoprávní spory v této lokalitě, která má vysoký rozvojový potenciál,“ upřesnil radní Róbert Čuma. 

Městská policie je s usnesením o předběžném opatření seznámena a bude podle něj postupovat. Pokračovat budou nejen intenzivní kontroly a nepřetržitý kamerový dohled, ale strážníci prověří všechna přijatá oznámení a vše důkladně zadokumentují pro další potřebu.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.