Přeskočit na obsah

Pomoc seniorům nově zajistí desítka zapůjčených aut

18. března 2020

Zajistit seniorům pomoc ve formě nákupů základních potravin, hygienických potřeb či léků má za cíl dohoda mezi městem a Škoda Auto DigiLab, kterou dnes schválili brněnští radní. Zapojí se i Dopravní podnik města Brna.

Rada města dnes schválila smlouvu, na jejímž základě poskytne Škoda Auto DigiLab Brnu desítku pojištěných vozidel. S jejich pomocí se navýší kapacita zajištění pomoci zejména seniorům. „Už začátkem týdne jsme zřídili zelenou linku, na které odbor sociální péče přijímá hovory seniorů, kteří potřebují pomoc se zajištěním nákupů základních potravin, hygienických potřeb atd. V terénu pomoc zajišťují pracovníci Českého červeného kříže. Organizace ale bohužel nemá kapacity například na vyzvedávání léků z lékáren a jejich distribuci. To zatím zajišťují sociální pracovníci OSP. S ohledem na velký nárůst telefonických objednávek lze očekávat velmi brzké dosažení kapacitního limitu zajišťování této pomoci občanům města,“ přiblížila primátorka Markéta Vaňková důvody podepsání smlouvy.

Škoda Auto DigiLab zapůjčí městu vozidla zdarma včetně zajištění nezbytných nákladů, jako je například pojištění. „Budeme hradit pouze pohonné hmoty a zajistíme řidiče. Po dohodě s generálním ředitelem Dopravního podniku města Brna Milošem Havránkem zastřeší provoz vozidel včetně řidičů právě DPMB. Vedle toho budou pro rozvoz potravin a pomoc seniorům využita čtyři vozidla Seniorbusu. V každém automobilu bude vedle řidiče dopravního podniku také pracovník odboru sociální péče, případně osoba z řad dobrovolníků. Ta zajistí nákupy a jejich předání na místě doručení. Takto systém distribuce významně urychlíme,“ doplnila Vaňková.

Kromě uvedených způsobů bude i nadále pomoc seniorům směřována i přes Český červený kříž a dobrovolníky využívající k přepravě vozidla městské hromadné dopravy.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.