Přeskočit na obsah

Pokud fotbalová Líšeň postoupí do nejvyšší ligy, bude hrát domácí zápasy na Srbské

16. února 2022

Brněnští radní dnes souhlasili s uzavřením smlouvy o podnájmu Městského fotbalového stadionu Srbská mezi Zbrojovkou a Líšní. Pokud SK Líšeň postoupí do nejvyšší soutěže, bude hrát své domácí zápasy právě zde.

Stadion a zázemí v Líšni neodpovídá požadavkům pro hraní nejvyšší domácí soutěže. Na základě toho SK Líšeň sjednala dohodu o podnájmu stadionu na Srbské.

„Pokud nastane onen šťastný scénář a Brno bude mít v nejvyšší domácí fotbalové soutěži dva zástupce, město je plánuje podpořit. Umožnění Líšně hrát na Srbské považujeme za minimální možnou pomoc,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.