Přeskočit na obsah

Pokud fotbalová Líšeň postoupí do nejvyšší ligy, bude hrát domácí zápasy na Srbské

16. února 2022
Brněnští radní dnes souhlasili s uzavřením smlouvy o podnájmu Městského fotbalového stadionu Srbská mezi Zbrojovkou a Líšní. Pokud SK Líšeň postoupí do nejvyšší soutěže, bude hrát své domácí zápasy právě zde.

Stadion a zázemí v Líšni neodpovídá požadavkům pro hraní nejvyšší domácí soutěže. Na základě toho SK Líšeň sjednala dohodu o podnájmu stadionu na Srbské.

„Pokud nastane onen šťastný scénář a Brno bude mít v nejvyšší domácí fotbalové soutěži dva zástupce, město je plánuje podpořit. Umožnění Líšně hrát na Srbské považujeme za minimální možnou pomoc,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.