Přeskočit na obsah

Podpořte do konce května projekty v Dáme na vás, které se dostanou do velkého finále

21. května 2021
Participativní rozpočet Dáme na vás se posunul do další fáze. Všechny přihlášené projekty nyní bojují o podporu veřejnosti. Lidé mohou vybírat ze 124 nápadů, a to do konce května na https://damenavas.brno.cz/galerie-projektu/.

Amfiteátr na Priglu, půjčovna cargo kol, workoutová hřiště nebo nový skatepark. To je jen zlomek nápadů, které lidé přihlásili do letošního ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

Letos se sešlo 124 zajímavých nápadů, jak zlepšit Brno, za celkových 214 milionů korun. Z návrhů je patrné, co lidem ve městě chybí a co by si přáli vybudovat. Aby se však nápady staly realitou, musí ještě teď v květnu získat veřejnou podporu, tedy buďto 300 „líbí se mi“ ve webové galerii na stránkách damenavas.brno.cz, nebo 50 fyzických podpisů. Pokud nápad veřejnou podporu získá a následně bude ze strany odborů magistrátu a městských částí posouzen jako proveditelný, postoupí do velkého listopadového hlasovacího finále,“ vysvětlil náměstek Tomáš Koláčný.

Ocenit nápady svým „líbí se mi“ mohou lidé až do konce května. Toto hlasování navíc není závislé na trvalém bydlišti v Brně, udělit „líbí se mi“ tak mohou úplně všichni. Variantou namísto 300 „líbí se mi“ je také získat 50 podpisů na podpisovém archu.       

Pro letošní ročník participativního rozpočtu Dáme na vás byla vyhrazena částka 35 milionů korun. Každý z navrhovaných projektů se musí vejít do rozpočtu tří milionů korun, a to včetně jeho tříleté udržitelnosti. Projekt musí být společensky prospěšný. Více informací o pravidlech i samotné hlasování pro projekty naleznete na https://damenavas.brno.cz/.       

První ročník participativního rozpočtu Dáme na vás spustilo Brno na začátku roku 2017. Stalo se tak prvním statutárním městem v České republice, které zavedlo participativní rozpočet na celoměstské úrovni. 

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz 

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.