Přeskočit na obsah

Podpořte do konce května projekty v Dáme na vás, které se dostanou do velkého finále

21. května 2021

Participativní rozpočet Dáme na vás se posunul do další fáze. Všechny přihlášené projekty nyní bojují o podporu veřejnosti. Lidé mohou vybírat ze 124 nápadů, a to do konce května na https://damenavas.brno.cz/galerie-projektu/.

Amfiteátr na Priglu, půjčovna cargo kol, workoutová hřiště nebo nový skatepark. To je jen zlomek nápadů, které lidé přihlásili do letošního ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

Letos se sešlo 124 zajímavých nápadů, jak zlepšit Brno, za celkových 214 milionů korun. Z návrhů je patrné, co lidem ve městě chybí a co by si přáli vybudovat. Aby se však nápady staly realitou, musí ještě teď v květnu získat veřejnou podporu, tedy buďto 300 „líbí se mi“ ve webové galerii na stránkách damenavas.brno.cz, nebo 50 fyzických podpisů. Pokud nápad veřejnou podporu získá a následně bude ze strany odborů magistrátu a městských částí posouzen jako proveditelný, postoupí do velkého listopadového hlasovacího finále,“ vysvětlil náměstek Tomáš Koláčný.

Ocenit nápady svým „líbí se mi“ mohou lidé až do konce května. Toto hlasování navíc není závislé na trvalém bydlišti v Brně, udělit „líbí se mi“ tak mohou úplně všichni. Variantou namísto 300 „líbí se mi“ je také získat 50 podpisů na podpisovém archu.       

Pro letošní ročník participativního rozpočtu Dáme na vás byla vyhrazena částka 35 milionů korun. Každý z navrhovaných projektů se musí vejít do rozpočtu tří milionů korun, a to včetně jeho tříleté udržitelnosti. Projekt musí být společensky prospěšný. Více informací o pravidlech i samotné hlasování pro projekty naleznete na https://damenavas.brno.cz/.       

První ročník participativního rozpočtu Dáme na vás spustilo Brno na začátku roku 2017. Stalo se tak prvním statutárním městem v České republice, které zavedlo participativní rozpočet na celoměstské úrovni. 

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz 

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.