Podpořte do konce května nejlepší nápady v letošním ročníku participativního rozpočtu

  • 18. května 2023
  • 1 minuta čtení
  • Filip Poňuchálek

Celkem 138 nápadů přihlásili Brňané do letošního sedmého ročníku participativního rozpočtu. Nyní projekty sbírají podporu ostatních obyvatel města, a to až do 31. května.

Některé z přihlášených projektů už mají podporu veřejnosti v podobě alespoň 300 „líbí se mi” na webových stránkách nebo 50 podpisů na podpisovém archu. Další na podporu čekají, prohlédnout si je můžete na stránkách paro.damenavas.cz.

Po dosažení potřebné podpory od lidí budou projekty posuzovány z hlediska své realizovatelnosti příslušnými odbory i městskými částmi a mají šanci postoupit do závěrečného hlasování. To se odehraje v listopadu a město následně postaví nebo zajistí tolik projektů s nejvyšším počtem hlasů, kolik se jich vejde do částky 35 milionů korun.

Možnost aktivně se podílet na zlepšování svého města mají Brňané díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás od roku 2017. Z předešlých ročníků byly již realizovány téměř čtyři desítky různorodých projektů za celkem 75 milionů korun, naposledy například pumptrack a parkour v Medlánkách nebo hřiště v Zamilovaném hájku.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít