Přeskočit na obsah

Podpora nestátním neziskovým organizacím pomůže zajistit péči o lidi bez domova v zimě

25. listopadu 2020

Rada města Brna chce podpořit Armádu spásy a Diecézní charitu v jejich pomoci se zajištěním míst, kde mohou v zimním období přečkat noc lidé bez přístřeší. Doporučila proto zastupitelstvu schválit dotace v celkové výši 210 000 korun. Díky podpoře budou moci organizace uspokojit zvýšenou poptávku a zajistit také větší množství ochranných a hygienických pomůcek, potravin a dalších nezbytností.

„Od listopadu do března se mohou lidé bez domova na často mrazivé noci uchýlit do nočních krizových center nebo do azylových zařízení. Jedná se o městem koordinovaný a financovaný systém nouzového přečkání noci. Centrum sociálních služeb poskytuje tuto krizovou pomoc s kapacitou 53 míst v Městském středisku krizové sociální pomoci Masná 3b. Lidé mohou využít ale i 49 míst v Armádě spásy nebo 30 míst poskytovaných Diecézní charitou Brno,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Noční centra slouží v mrazivém počasí k přenocování lidem bez domova. Ti jsou vzhledem k povětrnostním podmínkám při pobytu venku ohroženi na zdraví nebo i na životě. „Oproti běžnému celoročnímu provozu zařízení pro lidi bez domova se v zimním období zvyšuje reálná potřeba o přibližně 130 míst. Aby bylo možné tuto poptávku kapacitně uspokojit a také zajistit adekvátní množství ochranných a hygienických pomůcek, potravin a dalšího spotřebního materiálu, doporučili jsme zastupitelstvu odsouhlasit dotaci ve výši 90 tisíc korun pro Armádu spásy v Brně a 120 tisíc korun pro Diecézní charitu Brno,“ dodal náměstek primátorky Robert Kerndl.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.