Podpora bikesharingu odstartovala. I letos se lidé projedou zdarma - Tiskový servis

Podpora bikesharingu odstartovala. I letos se lidé projedou zdarma

  • 01. března 2024
  • 1 minuta čtení

Dvakrát denně 30 minut zdarma se budou moci lidé projet na sdíleném kole i v letošní cyklistické sezóně. Město dnes zahájilo další ročník podpory bikesharingu. Po jízdě je možné kolo odložit na některém z míst k tomu určených. Nově mohou občané zažádat o umístění stojanů prostřednictvím webu.

„Vyčlenili jsme 2,4 milionu korun, díky kterým mohou od 1. března lidé dvakrát denně 30 minut využívat bikesharingová kola zdarma. K bezplatné jízdě je nutné se jen zaregistrovat u jednoho z poskytovatelů, kterými jsou Rekola a nextbike,“ přiblížil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Po skončení jízdy je třeba kolo umístit na jednom z mnoha míst, která jsou k tomu určená na základě platného Tržního řádu. „Aktuálně máme v Brně 316 stojanů na kola, přičemž nové typy stojanových míst už počítají i s odstavováním sdílených dopravních prostředků a vymezují jim volnou plochu. Pokud občané chtějí nové stojany, mohou o ně zažádat prostřednictvím internetového formuláře na webu brnoinmotion.cz/podnety/,“ řekl Petr Kratochvíl.

Bikesharing město podporuje od roku 2022. V pilotním ročníku projektu Brno ze svého rozpočtu podpořilo sto tisíc jízd, průměrná délka výpůjčky činila 16 minut a přibylo 9 817 nových uživatelů bikesharingu.

Další články z rubriky