Přeskočit na obsah

Podpis memoranda se soukromým investorem umožní vznik nízkoprahového centra a školky na Kolišti

19. ledna 2021
Nové multifunkční budovy a také nízkoprahové denní centrum na ulici Koliště a Skořepka. Takový je záměr memoranda, jehož znění dnes schválili zastupitelé. Úspěšná směna stavebních parcel se společností Hutcham Real dovolí výstavbu jak centra, tak i nové mateřské školy s kapacitou 50 míst.

Memorandum o spolupráci města Brna a společnosti Hutcham Real, s. r. o., nastavuje směnu parcel, které patří městu za pozemky vlastněné danou společností (všechny pozemky jsou v k. ú Trnitá). Společnost Hutcham Real, s.r.o. zároveň zajistí stavbu nízkoprahového centra se vstupem z ulice Koliště. Kterou ve spolupráci s městem postaví a poté bude předána do vlastnictví města Brna.

Na jaře zřízené kontaktní centrum v sociálně naléhavější oblasti Koliště a Vlhká se velmi osvědčilo. Prokázalo se, že dostupnost je pro nízkoprahová centra klíčem. Proto jsme jeho zachování a stěhování do stálé budovy stanovili jako podmínku nové výstavby multifunkčních domů na ulici Vlhká,“ podotýká primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Denní centra pro osoby bez přístřeší jsou důležitá ke zvládnutí nejen aktuální epidemiologické situace, ale hlavně jsou možností systematické sociální práce s lidmi v nouzi. Centrum provozované společností Podané ruce denně navštíví cca 100 lidí. Celkem službu od jejího otevření v dubnu loňského roku využilo zhruba 800 osob a bylo uskutečněno 21 593 kontaktů. Považujeme jeho provoz za natolik prospěšný, že jsme po uzavření smlouvy o dlouhodobém pronájmu daných parcel začali s vlastníky spolupracovat na trvalém řešení situace,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast sociálních služeb Robert Kerndl. 

Hutcham Real má v plánu vybudovat na parcelách, které jsou předmětem smlouvy, multifunkční objekty včetně veškeré potřebné technické infrastruktury. V rámci projektu dále Hutcham Real postaví novou mateřskou školu s kapacitou minimálně 50 dětí, která nahradí stávající, až ukončí provoz. 

Tiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 471mobil: +420 773 183 511

e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.