Podpis memoranda se soukromým investorem umožní vznik nízkoprahového centra a školky na Kolišti - Tiskový servis

Podpis memoranda se soukromým investorem umožní vznik nízkoprahového centra a školky na Kolišti

  • 19. ledna 2021
  • 2 minuty čtení

Nové multifunkční budovy a také nízkoprahové denní centrum na ulici Koliště a Skořepka. Takový je záměr memoranda, jehož znění dnes schválili zastupitelé. Úspěšná směna stavebních parcel se společností Hutcham Real dovolí výstavbu jak centra, tak i nové mateřské školy s kapacitou 50 míst.

Memorandum o spolupráci města Brna a společnosti Hutcham Real, s. r. o., nastavuje směnu parcel, které patří městu za pozemky vlastněné danou společností (všechny pozemky jsou v k. ú Trnitá). Společnost Hutcham Real, s.r.o. zároveň zajistí stavbu nízkoprahového centra se vstupem z ulice Koliště. Kterou ve spolupráci s městem postaví a poté bude předána do vlastnictví města Brna.

Na jaře zřízené kontaktní centrum v sociálně naléhavější oblasti Koliště a Vlhká se velmi osvědčilo. Prokázalo se, že dostupnost je pro nízkoprahová centra klíčem. Proto jsme jeho zachování a stěhování do stálé budovy stanovili jako podmínku nové výstavby multifunkčních domů na ulici Vlhká,“ podotýká primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Denní centra pro osoby bez přístřeší jsou důležitá ke zvládnutí nejen aktuální epidemiologické situace, ale hlavně jsou možností systematické sociální práce s lidmi v nouzi. Centrum provozované společností Podané ruce denně navštíví cca 100 lidí. Celkem službu od jejího otevření v dubnu loňského roku využilo zhruba 800 osob a bylo uskutečněno 21 593 kontaktů. Považujeme jeho provoz za natolik prospěšný, že jsme po uzavření smlouvy o dlouhodobém pronájmu daných parcel začali s vlastníky spolupracovat na trvalém řešení situace,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast sociálních služeb Robert Kerndl. 

Hutcham Real má v plánu vybudovat na parcelách, které jsou předmětem smlouvy, multifunkční objekty včetně veškeré potřebné technické infrastruktury. V rámci projektu dále Hutcham Real postaví novou mateřskou školu s kapacitou minimálně 50 dětí, která nahradí stávající, až ukončí provoz. 

Tiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 471mobil: +420 773 183 511

e-mail: tis@brno.cz

Další články z rubriky