Přeskočit na obsah

Podpis memoranda se soukromým investorem umožní vznik nízkoprahového centra a školky na Kolišti

19. ledna 2021

Nové multifunkční budovy a také nízkoprahové denní centrum na ulici Koliště a Skořepka. Takový je záměr memoranda, jehož znění dnes schválili zastupitelé. Úspěšná směna stavebních parcel se společností Hutcham Real dovolí výstavbu jak centra, tak i nové mateřské školy s kapacitou 50 míst.

Memorandum o spolupráci města Brna a společnosti Hutcham Real, s. r. o., nastavuje směnu parcel, které patří městu za pozemky vlastněné danou společností (všechny pozemky jsou v k. ú Trnitá). Společnost Hutcham Real, s.r.o. zároveň zajistí stavbu nízkoprahového centra se vstupem z ulice Koliště. Kterou ve spolupráci s městem postaví a poté bude předána do vlastnictví města Brna.

Na jaře zřízené kontaktní centrum v sociálně naléhavější oblasti Koliště a Vlhká se velmi osvědčilo. Prokázalo se, že dostupnost je pro nízkoprahová centra klíčem. Proto jsme jeho zachování a stěhování do stálé budovy stanovili jako podmínku nové výstavby multifunkčních domů na ulici Vlhká,“ podotýká primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Denní centra pro osoby bez přístřeší jsou důležitá ke zvládnutí nejen aktuální epidemiologické situace, ale hlavně jsou možností systematické sociální práce s lidmi v nouzi. Centrum provozované společností Podané ruce denně navštíví cca 100 lidí. Celkem službu od jejího otevření v dubnu loňského roku využilo zhruba 800 osob a bylo uskutečněno 21 593 kontaktů. Považujeme jeho provoz za natolik prospěšný, že jsme po uzavření smlouvy o dlouhodobém pronájmu daných parcel začali s vlastníky spolupracovat na trvalém řešení situace,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast sociálních služeb Robert Kerndl. 

Hutcham Real má v plánu vybudovat na parcelách, které jsou předmětem smlouvy, multifunkční objekty včetně veškeré potřebné technické infrastruktury. V rámci projektu dále Hutcham Real postaví novou mateřskou školu s kapacitou minimálně 50 dětí, která nahradí stávající, až ukončí provoz. 

Tiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 471mobil: +420 773 183 511

e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.