Přeskočit na obsah

Pod kostelem sv. Michala vznikne nová kavárna, město vybralo nájemce

20. října 2021

Město se chystá znovu pronajmout podzemní prostor pod terasou kostela sv. Michala na Dominikánském náměstí. Radní vybrali z podaných nabídek tu ekonomicky nejvýhodnější.

Záměr pronájmu město zveřejnilo o prázdninách, jako přípustné využití uvedlo například prodejnu nepotravinového zboží, malý provoz občerstvení nebo kavárnu. Právě ta nakonec v místě vznikne.

„Na nabídku reagovalo sedm subjektů, mezi nimi jsme vybrali ten, který nabídl nejvyšší nájemné. Tím je společnost PF Café, s. r. o., s nabídkou ročního nájemného 666 666 Kč. Nyní s nimi budeme jednat o podpisu smlouvy,“ uvedl náměstek pro oblast správy majetku Jiří Oliva.

Odbor správy majetku MMB má podzemní objekt ve správě od roku 2018, kdy byl ukončen soudní spor o určení vlastnictví nemovitosti. Vzhledem ke špatnému stavebně technickému stavu prostor zde byly provedeny rozsáhlé stavební úpravy, ke kolaudaci došlo v červenci 2021. „V místě se ale počítá s dalšími úpravami, které už proběhnou v režii nájemce, například pokládka obkladů na sociálních zařízeních. Proto je ve smlouvě navrženo, že do doby zahájení provozu, nejdéle však po dobu tří měsíců ode dne účinnosti smlouvy, bude nájemné činit 30 % sjednané částky,“ doplnil Jiří Oliva.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.