Přeskočit na obsah

Pod Kolištěm a Cejlem se bude měnit téměř jeden a půl kilometru vodovodního řadu. Neměla by se tak opakovat velká havárie z loňského dubna

26. ledna 2022

Kritická situace z dubna loňského roku, kdy se o víkendu ocitla bez vody třetina brněnských domácností a problémy s dodávkou musely řešit i dvě velké nemocnice, by se už neměla opakovat. Rada města Brna dnes vybrala zhotovitele rekonstrukce vodovodu v primárním kolektoru pod ulicemi Barvířská, Cejl, Koliště a Benešova.

„Vodovodní potrubí v kolektoru pod Kolištěm a Cejlem, které postihla vloni v dubnu velká havárie, je v současné době mimo provoz. Jeho stávající nefunkčnost může při významnější poruše na vodovodní síti v Brně vést k výrazným výpadkům v dodávkách pitné vody,“ vysvětlila nutnost rekonstrukce primátorka města Brna Markéta Vaňková a doplnila důležitou informaci: „Stavba bude probíhat přímo v kolektoru. Pro vstup bude využívána šachta v parku za Domem umění, vše tedy proběhne bez dopravních omezení.“

Zahájení stavebních prací za 64 953 159,99 Kč bez DPH se předpokládá v únoru. „Lhůta pro dokončení je stanovena na 40 týdnů. Dohromady dojde k výměně 1432 metrů vodovodního řadu. Sektorovou veřejnou zakázku na stavební práce získala společnost YUCON CZ, s. r. o.,“ řekl radní pro investice David Grund.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.