Přeskočit na obsah

Pod Kolištěm a Cejlem se bude měnit téměř jeden a půl kilometru vodovodního řadu. Neměla by se tak opakovat velká havárie z loňského dubna

26. ledna 2022
Kritická situace z dubna loňského roku, kdy se o víkendu ocitla bez vody třetina brněnských domácností a problémy s dodávkou musely řešit i dvě velké nemocnice, by se už neměla opakovat. Rada města Brna dnes vybrala zhotovitele rekonstrukce vodovodu v primárním kolektoru pod ulicemi Barvířská, Cejl, Koliště a Benešova.

„Vodovodní potrubí v kolektoru pod Kolištěm a Cejlem, které postihla vloni v dubnu velká havárie, je v současné době mimo provoz. Jeho stávající nefunkčnost může při významnější poruše na vodovodní síti v Brně vést k výrazným výpadkům v dodávkách pitné vody,“ vysvětlila nutnost rekonstrukce primátorka města Brna Markéta Vaňková a doplnila důležitou informaci: „Stavba bude probíhat přímo v kolektoru. Pro vstup bude využívána šachta v parku za Domem umění, vše tedy proběhne bez dopravních omezení.“

Zahájení stavebních prací za 64 953 159,99 Kč bez DPH se předpokládá v únoru. „Lhůta pro dokončení je stanovena na 40 týdnů. Dohromady dojde k výměně 1432 metrů vodovodního řadu. Sektorovou veřejnou zakázku na stavební práce získala společnost YUCON CZ, s. r. o.,“ řekl radní pro investice David Grund.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.