Přeskočit na obsah

Poblíž Moravské zemské knihovny vznikne nová zastávka MHD

11. března 2020

Cesta do Moravské zemské knihovny nebo na magistrátní odbory sídlící na Kounicově 67 bude výrazně pohodlnější. Město vybralo projektanta, který v blízkosti navrhne novou zastávku MHD.

„O vybudování zastávky se tu uvažuje skoro dvacet let. Její potřeba totiž vyvstala už se vznikem nové budovy Moravské zemské knihovny v roce 2001. V jejím sousedství sídlí také odbor dopravně-správních činností, kam si občané chodí vyřizovat řidičské průkazy nebo přepis vozidla. Místo sice obsluhují jak tramvajové, tak trolejbusové linky, ale leží téměř uprostřed mezi zastávkami MHD a docházková vzdálenost k němu je z některých i 500 či 600 metrů,“ popsala situaci primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Radní dnes vybrali zhotovitele, který vypracuje veškerou projektovou dokumentaci. Bude jím firma F.E.D., s. r. o., která zakázku provede za 449 tisíc korun bez DPH. „Cenu se nám podařilo vysoutěžit asi o sto tisíc nižší, než jsme předpokládali,“ vyzdvihl radní pro investice David Grund s tím, že samotná realizace zastávky by mohla proběhnout už příští rok.

V místě vznikne obousměrná zastávka s nástupními ostrůvky, které obslouží jak tramvajové, tak trolejbusové linky. Ostrůvky budou bezbariérové, podél jízdních pruhů budou opatřeny zábradlím. „Cílem investice je zvýšit i bezpečnost chodců, kteří v tomto místě přecházejí vozovku,“ dodal David Grund.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.