Poblíž Moravské zemské knihovny vznikne nová zastávka MHD

  • 11. března 2020
Cesta do Moravské zemské knihovny nebo na magistrátní odbory sídlící na Kounicově 67 bude výrazně pohodlnější. Město vybralo projektanta, který v blízkosti navrhne novou zastávku MHD.

„O vybudování zastávky se tu uvažuje skoro dvacet let. Její potřeba totiž vyvstala už se vznikem nové budovy Moravské zemské knihovny v roce 2001. V jejím sousedství sídlí také odbor dopravně-správních činností, kam si občané chodí vyřizovat řidičské průkazy nebo přepis vozidla. Místo sice obsluhují jak tramvajové, tak trolejbusové linky, ale leží téměř uprostřed mezi zastávkami MHD a docházková vzdálenost k němu je z některých i 500 či 600 metrů,“ popsala situaci primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Radní dnes vybrali zhotovitele, který vypracuje veškerou projektovou dokumentaci. Bude jím firma F.E.D., s. r. o., která zakázku provede za 449 tisíc korun bez DPH. „Cenu se nám podařilo vysoutěžit asi o sto tisíc nižší, než jsme předpokládali,“ vyzdvihl radní pro investice David Grund s tím, že samotná realizace zastávky by mohla proběhnout už příští rok.

V místě vznikne obousměrná zastávka s nástupními ostrůvky, které obslouží jak tramvajové, tak trolejbusové linky. Ostrůvky budou bezbariérové, podél jízdních pruhů budou opatřeny zábradlím. „Cílem investice je zvýšit i bezpečnost chodců, kteří v tomto místě přecházejí vozovku,“ dodal David Grund.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy