Přeskočit na obsah

Po roční pauze se v Brně opět odehraje festival GO Kamera, město ho podpoří 200 tisíci korunami

23. února 2022
Nadšenci do cestování by si měli v diáři zakroužkovat 21. až 24. dubna. V těchto dnech se na hvězdárně odehraje cestovatelský festival GO Kamera 2022. Brněnští radní doporučili zastupitelům, aby na konání akce schválili poskytnutí dotace ve výši 199 tisíc korun.

GO Kamera se profiluje jako cestovatelský festival, který prezentuje nejlepší filmy, fotografie a zážitky z cest s účastí známých cestovatelů, horolezců, publicistů, fotografů a dobrodruhů. Letos se koná již 24. ročník
a návštěvníky potěší účastníci jako Šimon Pánek, Tomáš Šebek, Jiří Kolbaba, Petra Procházková nebo Jindřich Štreit.

„Svět se začíná vracet do fungování před covidem a k tomu patří i rostoucí chuť cestovat, kterou si spousta lidí kvůli nepředvídatelné situaci dosud nechávala zajít. Věřím, že jarní akce přinese Brňanům inspiraci na celý zbytek roku,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Výši příspěvku budou potvrzovat brněnští zastupitelé na svém zasedání 1. března.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.