Plány na víkend: rozzáří se vánoční stromy a koná se festival Life!

  • 24. listopadu 2023
  • 3 minuty čtení
  • Tadeáš Mima

Sváteční období už buší na dveře. Víkend odstartuje rozsvícením vánočních stromků na brněnských náměstích, Lužánkami povede adventní závod či se odehraje finále mistrovství republiky v populární počítačové hře. Nevšední umělecká performance se uskuteční v bazénu TJ Tesla a chybět nebude třeba ani veletrh středních škol.

Brněnské Vánoce by nebyly kompletní, kdyby je nezahájilo tradiční rozsvícení stromů. Slavnostní atmosféru na náměstí Svobody rozjede v 16.00 představení Dětského sboru Brno. Strom se následně rozzáří v 17 hodin, přičemž se bude pokračovat i na dalších místech. Na Zelném trhu se rozsvícení plánuje v 18.00 a večer završí program na Moravském náměstí u Jošta od 19 hodin, kde stojí stromek poprvé. Podrobný rozvrh Brněnských Vánoc najdete na jejich oficiálním webu.

Velkolepou událostí se stane festival sportu, tance a zábavy Life! Na výstavišti se otevře například fitness zóna, uskuteční se program pro fanoušky MMA a dojde i na taneční workshopy nebo vystoupení. Akci vyhlíží také příznivci počítačových her, jelikož se při ní odehraje finále mistrovství republiky v taktické střílečce Counter-Strike 2. Před živým publikem se čtyři nejlepší týmy sezony utkají o prestižní domácí titul. Informace o vstupném a všech aktivitách patřících pod festival Life! zjistíte online.


Počítačová hra Counter-Strike: Global Offensive. Foto: Facebook Mistrovství ČR v počítačových hrách

Výstaviště mimo jiné hostí i veletrh středních škol uvnitř pavilonu G2. V pátek je otevřeno až do 18 hodin a o den později mezi 9.00–17.00. Navštivte oficiální stránky projektu, kde se dozvíte také spoustu užitečných tipů o podávání přihlášek, školách v okolí a podobně. Podívejte se i na rozpis festivalu kosmických aktivit Czech Space Week, během nějž objevíte mnoho zajímavostí z kosmického odvětví v Česku.

Jestli se rádi hýbete, zamiřte v sobotu do lužáneckého parku na Christmas Run. Nejprve odstartují děti kilometrovou trasu od 16.00 a čtvrthodinu poté se přidá sprint na tisíc metrů s podtitulem Uteč Grinčovi. Hlavní závod na pět kilometrů začne v 17 hodin. Online registrace se již uzavřela, stále se však lze přihlásit v den závodů přímo na místě do naplnění jejich kapacit. Na akci je povinné mít čelovou svítilnu, další detaily o Christmas Runu najdete přehledně zde.


Noční Christmas Run v Brně. Foto: Facebook NIGHT RUN

Neobvyklé spojení umění a sportu zažijete v plaveckém areálu TJ Tesla. V sobotu i neděli od 19.00 se tam koná performance Na jeden nádech. Bazén se promění v divadelní scénu inspirovanou akvabelami a touhou po dokonalém pohybu. Diváci se rozhodnou, zdali chtějí dění pouze sledovat, nebo vstoupí do vody a sami se do díla zapojí. Vystoupení si připravila platforma Terén, jež vytváří neotřelé divadelní a umělecké projekty. Zakupte si lístky a vyčkejte, až vám přijde info na e-mail.

Hledáte-li sportovní zážitek, nabízí se kupříkladu ženská basketbalová liga. Od sobotních 17 hodin hrají doma Žabiny, které nastoupí proti Trutnovu. Brněnské hráčky jsou aktuálně čtvrté v tabulce a pokud vyhrají, mohou se posunout blíže čelu soutěže. Měření sil se uspořádá v hale Rosnička.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít