Plány na druhý adventní víkend? Zabruslete si zdarma nebo navštivte vědeckou show

  • 08. prosince 2023
  • 3 minuty čtení
  • Tadeáš Mima

Sváteční atmosféra už prostupuje celým Brnem a nabízí řadu možností, jak strávit víkend. Uniknout vám nesmí hodiny zdarma na kluzištích Vodova a za Lužánkami, začínají také trhy na výstavišti a vzrušující experimenty ukáže osm vědeckých týmů ve VIDA! science centru. Kulturu potom obohatí festivaly Dny ukrajinského filmu a Malé oči.

Zcela bezplatně si vyrazte zabruslit v pátek ve dvou blocích, které se chystají na kluzištích ve Vodově ulici a za Lužánkami. Stačí dorazit kdykoliv mezi 15.00–17.00 a 18.00–20.00. K tomu na vás čeká zdarma i nealkoholický punč. Akce se pořádá v rámci Dnů sportovišť, o nichž se dozvíte vše potřebné zde.

V pátek startují také vánoční trhy na výstavišti, kde se až do 17. prosince představí přes 200 prodejců. Letošní ročník nabídne i doprovodný program na podiu či v kreativních dílnách. Právě od pátečních 18 hodin se na místě uskuteční světelná show s drony. Trhy se rozjedou také v zahradách pod Petrovem, jejich výdělek zamíří na dobročinné účely.


Veřejné bruslení na ledové ploše za Lužánkami. Foto: Starez-Sport

Vánoční edice tradičního MINT Marketu se koná o víkendu v Tržnici Brno. Naleznete tam českou autorskou módu, ručně vyráběné šperky či spoustu dalších výrobků. Na výběr dostanete z více než stovky značek, v sobotu můžete přijít mezi 11. a 18. hodinou a v neděli od 10.00 do 17.00.

Spousta zajímavých experimentů se chystá ve VIDA! science centru. Sobotní program zajistí festival POP SCIENCE, který vás seznámí s nespočtem vědeckých témat prostřednictvím show. Během dne se představí osm týmů z Česka i zahraničí se svými působivými pokusy, přímo v expozici si pak užijete kratší ukázky experimentů. Více informací najdete na oficiálním webu centra.

Sobotu si zpříjemněte s dětmi na Špilberku, kde se připravuje Vánoční leSnění. Na něm společně prožijete kouzelný příběh Vánoc a vyrobíte si vlastní magický amulet. Sraz je na malém nádvoří hradu a cena za osobu je 70 korun, přičemž se platí zvlášť za dítě i dospělého. Časy začátku jsou 10.00 a 13.00, program trvá zhruba 90 minut a doporučuje se dětem od sedmi let. Volná místa rychle mizí, proto si zakupte včas lístky zde.


Doprovodné aktivity festivalu Malé oči. Foto: facebook Malé oči

Děti rozhodně zaujme i filmový festival Malé oči v kině Scala. Kromě jednotlivých snímků vás čeká také mnoho doprovodných akcí, jež organizátoři věnují filmu hranému i animovanému nebo deskovým hrám. Malé oči se konají po celý víkend a jejich rozpis je k dispozici online. Kinematografické zážitky neutečou ani návštěvníkům Kina Art při Dnech ukrajinského filmu. Festival uvede sérii celovečerních snímků, jež se tematicky věnují nejen současnému konfliktu s Ruskem, ale také dalším historickým etapám země. Vstupenky získejte zde.

Na atraktivní sportovní bitvu přijďte v sobotu do velké haly Vodova. Basket Brno tam od 18 hodin poměří síly s momentálně druhým mužstvem tabulky z Nymburka. Lístky si zakupte prostřednictvím sítě Ticketportal.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít