Přeskočit na obsah

Plánovaná opatření pomohou znovuobnovit cestovní ruch

03. června 2020

Vedení města Brna již dříve avizovalo pomoc cestovnímu ruchu, který s nástupem pandemie koronaviru zaznamenal propad. Dnes proto radní vybrali dodavatele, který pro plánovanou komunikační kampaň nakoupí online prostor. Zároveň schválili dodavatele venkovních stojanů na dezinfekci, které budou stát u turistických cílů ve městě. Zastupitelům pak doporučili navýšit členský příspěvek města Brna pro Centrálu cestovního ruchu – Jižní Morava, z. s. p. o., a také navýšit příspěvek pro TIC Brno na projekt Brnopas.

„Podle nejnovějších dat je již v únoru 2020 patrný mírný pokles hostů oproti předchozímu roku. V březnu přijelo do Brna o tři čtvrtiny méně hostů, těch zahraničních dokonce o 80 %, a v dubnu se počet návštěv bude blížit nule. Nemůžeme očekávat jejich výrazný příliv ani v měsíci květnu, přestože došlo k uvolnění restrikcí. I z toho důvodu musíme nyní hledat cesty, jak do města turisty nalákat, a to především s ohledem na tuzemskou klientelu,“ vysvětlila situaci v cestovním ruchu v Brně primátorka města Markéta Vaňková.

Jedním z opatření, jak ve městě i kraji znovu pozvednout cestovní ruch, je plánovaná marketingová komunikační kampaň. Na kampani #brnotruestory bude spolupracovat město s TIC Brno a mediální agenturou Media Age. O nákup online prostoru se pak postará Noe‘s, s. r. o., kterou dnes schválili radní. Kampaň vyjde město na tři miliony korun bez DPH, dalším půlmilionem se k ní připojí také Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava.

Blíže k realizaci je také plán umístit u turistických cílů stojany s dezinfekcí. První desítku jich dodá společnost ATACHE, s. r. o. Stojany budou předběžně umístěny na těchto místech:
•    Muzeum města Brna, hrad Špilberk, nádvoří
•    Hvězdárna a planetárium Brno, před vstupem/venkovní expozice
•    Petrov, před vstupem do katedrály
•    Moravská galerie v Brně, Místodržitelský palác (příp. Pražákův palác)
•    Kapucínská hrobka, před vstupem
•    Kryt 10-Z, před vstupem
•    VIDA! Science centrum, hlavní vstup/venkovní expozice
•    ZOO Brno, vstup/expozice RadnickáRadní také dnes projednali podporu rozšíření turistické karty Brnopas. Tu by mohla za výhodnějších podmínek nabízet ubytovací zařízení.

„Projekt rozšíření turistické karty Brnopas spočívá v podpoře, rozšíření a zefektivnění fungování této zavedené turistické karty. Hlavním cílem projektu je propojení turistické nabídky koncentrované v kartě Brnopas s nabídkou pobytů v brněnských ubytovacích zařízeních. Těm bude díky finanční podpoře města Brna nabídnuta 3denní varianta karty Brnopas za zvýhodněných podmínek. Počítá se také s postupným rozšířením turistické karty do regionu,“ vysvětlila zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá.

Z městské pokladny bude tento projekt podpořen částkou 3 miliony korun. Tu však musí schválit ještě zastupitelé na svém červnovém zasedání.

Zastupitelé se budou zabývat také zvýšením příspěvku města Brna v Centrále cestovního ruchu – Jižní Morava, z. s. p. o., pro rok 2020. Radní už dnes doporučili schválit jeho zvýšení o půl milionu na celkových 3,5 milionu za rok. Prostředky by byly použity pro činnost Moravia Convention Bureau, jehož úkolem je podpora pořádání kongresů.

„Moravia Convention Bureau za tuto částku připraví portfolio nabídek pro velké agentury s mezinárodním přesahem, a to formou zážitků a tzv. fam tripů. Dále masivně zviditelní svou činnost na sociálních sítích, především na profesní síti LinedIn, zaktualizuje elektronický katalog s konferenční nabídkou pro potřeby agentury CzechTourism. Všechny kroky se zkrátka zaměří na kongresovou turistiku,“ uzavřela Kristýna Černá.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.