Placení parkovného je uživatelsky příjemnější

  • 02. dubna 2019
  • 1 minuta čtení
(and) – Postup uhrazení poplatků za parkování se zjednodušil. Řidič nyní nejprve zadá do automatu poznávací značku svého vozidla a následně zvolí dobu stání. Lidem tak nehrozí, že jim automat „spolkne“ peníze, pokud udělají chybu v zadávaných údajích.

Řidič nyní nejprve zadá do automatu poznávací značku svého vozidla a následně zvolí dobu stání Pokud se v některém z údajů splete, může je zadat opětovně. Až když zadá informace správně, uhradí poplatek za parkování. Využít může platbu mincemi nebo kartou.

Je třeba, aby si řidiči hlídali, že parkomat má stejné číslo jako oblast, ve které zaparkovali. Číslo oblasti najdou na dopravní značce. Toto označení musí odpovídat číslu, které se nachází v pravém horním rohu automatu.
Pro větší přehlednost také nově svítí monitor automatů nepřetržitě. Doposud se rozsvítil až poté, co ho řidič aktivoval dotykem. To v řadě lidí vyvolávalo mylný pocit, že automat není funkční.

Kromě automatů mohou lidé k placení stále využívat i aplikaci. Díky ní mohou pohodlně uhradit poplatek z mobilního telefonu. Tato možnost platby je o to jednodušší, že nevyžaduje hlídat si číslo oblasti.
Aplikace Parkování v Brně je bezplatně ke stažení pro Android, uživatelé iOS mohou využít webový odkaz. Mapu se všemi parkovacími automaty naleznete zde.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít