Přeskočit na obsah

Placení parkovného je uživatelsky příjemnější

02. dubna 2019 1 minuta čtení
(and) – Postup uhrazení poplatků za parkování se zjednodušil. Řidič nyní nejprve zadá do automatu poznávací značku svého vozidla a následně zvolí dobu stání. Lidem tak nehrozí, že jim automat „spolkne“ peníze, pokud udělají chybu v zadávaných údajích.

Řidič nyní nejprve zadá do automatu poznávací značku svého vozidla a následně zvolí dobu stání Pokud se v některém z údajů splete, může je zadat opětovně. Až když zadá informace správně, uhradí poplatek za parkování. Využít může platbu mincemi nebo kartou.

Je třeba, aby si řidiči hlídali, že parkomat má stejné číslo jako oblast, ve které zaparkovali. Číslo oblasti najdou na dopravní značce. Toto označení musí odpovídat číslu, které se nachází v pravém horním rohu automatu.
Pro větší přehlednost také nově svítí monitor automatů nepřetržitě. Doposud se rozsvítil až poté, co ho řidič aktivoval dotykem. To v řadě lidí vyvolávalo mylný pocit, že automat není funkční.

Kromě automatů mohou lidé k placení stále využívat i aplikaci. Díky ní mohou pohodlně uhradit poplatek z mobilního telefonu. Tato možnost platby je o to jednodušší, že nevyžaduje hlídat si číslo oblasti.
Aplikace Parkování v Brně je bezplatně ke stažení pro Android, uživatelé iOS mohou využít webový odkaz. Mapu se všemi parkovacími automaty naleznete zde.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.