Pinktober v Brně: U zrůžovělé fontány zazpívá Chantal Poullain

  • 09. října 2018
  • 2 minuty čtení
(ral) - Fontána u Janáčkova divadla se ve čtvrtek 11. října zbarví dorůžova. Na podporu osvěty i pomoc již nemocným ženám se tu uskuteční benefiční vystoupení Chantal Poullain a Matěje Plíhala. Brno se tak připojí k celosvětové kampani Říjen v růžové.

Čtvrteční podvečer bude v Brně patřit boji s rakovinou prsu. Nezisková organizace Mamma HELP, která funguje již 19 let, zde pořádá benefiční vystoupení. Kromě poslechu Chantal Poullain a Matěje Plíhala si budou moci přítomní vyzkoušet správný postup pro samovyšetření prsou. Díky tomu je možné nemoc, která napadne každou osmou až dvanáctou ženu, včas zachytit. „Je to smutná statistika, ale je taky potřeba vědět, že stále více žen má šanci na uzdravení – jednak díky pokrokům medicíny, ale hlavně díky včasnému odhalení zhoubného bujení, v co nejranějším stadiu,“ vysvětlila Jana Drexlerová, ředitelka pacientské organizace Mamma HELP.

Symbolem boje s rakovinou prsu se na celém světě stala růžová barva. Fontána u Janáčkova divadla proto bude symbolicky nasvícena narůžovo. K dostání budou také speciální benefiční cupcaky s růžovou stužkou. Zakoupením i dalších takto označených výrobků lze přispět na aktivity Mamma HELP, které své služby poskytuje bezplatně.

Akce se koná pod záštitou prvního náměstka Petra Hladíka v rámci projektu Brno – Zdravé město. Vstup je volný.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít