Pilotní projekt zjistí, zda mají lidé v Masarykově čtvrti zájem o svoz biodpadu - Tiskový servis

Pilotní projekt zjistí, zda mají lidé v Masarykově čtvrti zájem o svoz biodpadu

  • 10. května 2017
  • 2 minuty čtení

(ik) – Třídění odpadu v Brně čeká další zlepšení. Rada v úterý schválila pilotní projekt, který ověří zavedení hnědých popelnic na bioodpad se čtrnáctidenním svozem.

Pilotní projekt zjistí, zda mají lidé v Masarykově čtvrti zájem o svoz biodpadu
Pilotní projekt zjistí, zda mají lidé v Masarykově čtvrti zájem o svoz biodpadu

Ve spolupráci s městskou částí Brno-střed budou hnědé nádoby na biologicky rozložitelný odpad od června distribuovány zájemcům z řad uživatelů nemovitostí v Masarykově čtvrti.

Místní obyvatelé si tak kromě modrých a žlutých popelnic budou moci objednat i hnědé, kam mohou odkládat kuchyňský i zahradní odpad, včetně například posekané trávy či listí.

Městská společnost SAKO ve spolupráci s Odborem životního prostředí magistrátu bude produkci všech druhů odpadu průběžně sledovat a vyhodnocovat.

Pilotní projekt má ověřit, zda město bude moci tuto službu, jejichž znakem jsou hnědé popelnice, zavádět jako standardní součást systému hrazeného z místního poplatku, nebo bude nabízena pouze zájemcům za poplatek.

Ze zkušeností dalších měst, například Olomouce plyne, že zavedením možnosti komfortního třídění bioodpadu klesá množství zbytkového odpadu v černých popelnicích tak, že je možné přejít na čtrnáctidenní interval jejich svozu.¨

Pokud se totéž prokáže i v Brně, bude tato služba od příštího roku zaváděna jako standardní součást systému.

„Naším cílem je zvýšit komfort třídění v Brně a na řadě je teď bioodpad. Věřím, že pilotní projekt prokáže, že systém lze provozovat za stejné peníze efektivněji a komfortněji než dosud,“ dodává náměstek brněnského primátora pro životní prostředí Martin Ander.

Další informace najdete v tiskové zprávě zde.

Další články z rubriky