Pět sporných stánků pod hlavním nádražím bylo dnes na základě dohody předáno městu, které je nechá zlikvidovat - Tiskový servis

Pět sporných stánků pod hlavním nádražím bylo dnes na základě dohody předáno městu, které je nechá zlikvidovat

  • 19. května 2023
  • 2 minuty čtení

Je dobojováno. Pětici stánků v podchodu pod hlavním nádražím, kvůli níž se rozhořel mnohaletý soudní spor, dnes v souladu s únorovým rozsudkem Krajského soudu v Brně předali zástupci společnosti PLISKA Interactive Services Consulting městu.

„Klíčový byl rozsudek krajského soudu, který koncem února pravomocně rozhodl, že stánky jsou nedílnou součástí podchodu, a tudíž patří městu Brnu,“ připomněl radní pro oblast majetku Jiří Oliva a řekl: „Jsem rád, že společnost PLISKA Interactive Services Consulting splnila rozsudek dobrovolně a město tak nebude nuceno jej vymáhat exekučně.“

Demontáž a likvidaci stánků zajistí Brněnské komunikace jako správce podchodu na základě pokynu magistrátního Odboru dopravy. Stále také běží soud, který má rozhodnout o úhradě ušlého nájemného. To společnost PLISKA Interactive Services Consulting městu řádně neplatila od roku 2014.

„Město vede obdobné spory o vyklizení stánků s posledními dvěma subjekty. Ty byly dříve přerušeny, neboť se čekalo právě na rozhodnutí soudu v kauze Pliska. Je dobře, že město má již nyní pravomocně potvrzeno, že stánky v podchodu jsou jeho součástí, a tedy majetkem města. Jedna ze společností, se kterou město vede tyto spory, společnost KOREKT REAL, s.r.o., nás nyní informovala, že je ochotna jí užívané stánky dobrovolně vyklidit, což určitě vítáme,“ dodal Jiří Oliva.

První etapa rekonstrukce podchodu pod hlavním nádražím byla původně plánována na rok 2023. Vzhledem k její přílišné nákladnosti město nyní pracuje na změně projektové dokumentace, aby byly práce levnější a mohly začít v roce 2024.

Další články z rubriky