Přeskočit na obsah

Pět sporných stánků pod hlavním nádražím bylo dnes na základě dohody předáno městu, které je nechá zlikvidovat

19. května 2023

Je dobojováno. Pětici stánků v podchodu pod hlavním nádražím, kvůli níž se rozhořel mnohaletý soudní spor, dnes v souladu s únorovým rozsudkem Krajského soudu v Brně předali zástupci společnosti PLISKA Interactive Services Consulting městu.

„Klíčový byl rozsudek krajského soudu, který koncem února pravomocně rozhodl, že stánky jsou nedílnou součástí podchodu, a tudíž patří městu Brnu,“ připomněl radní pro oblast majetku Jiří Oliva a řekl: „Jsem rád, že společnost PLISKA Interactive Services Consulting splnila rozsudek dobrovolně a město tak nebude nuceno jej vymáhat exekučně.“

Demontáž a likvidaci stánků zajistí Brněnské komunikace jako správce podchodu na základě pokynu magistrátního Odboru dopravy. Stále také běží soud, který má rozhodnout o úhradě ušlého nájemného. To společnost PLISKA Interactive Services Consulting městu řádně neplatila od roku 2014.

„Město vede obdobné spory o vyklizení stánků s posledními dvěma subjekty. Ty byly dříve přerušeny, neboť se čekalo právě na rozhodnutí soudu v kauze Pliska. Je dobře, že město má již nyní pravomocně potvrzeno, že stánky v podchodu jsou jeho součástí, a tedy majetkem města. Jedna ze společností, se kterou město vede tyto spory, společnost KOREKT REAL, s.r.o., nás nyní informovala, že je ochotna jí užívané stánky dobrovolně vyklidit, což určitě vítáme,“ dodal Jiří Oliva.

První etapa rekonstrukce podchodu pod hlavním nádražím byla původně plánována na rok 2023. Vzhledem k její přílišné nákladnosti město nyní pracuje na změně projektové dokumentace, aby byly práce levnější a mohly začít v roce 2024.

Kontakt pro média

Tiskové středisko MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.