Přeskočit na obsah

Pět dalších pozemků pronajme město Teplárnám Brno, aby zde mohly vybudovat dobíjecí stanice pro elektromobily

16. června 2021
Pět nových míst, kde do budoucna Teplárny Brno zřídí dobíjecí stanice pro elektromobily, dnes vybrali brněnští radní. Jedná se o jeden ze způsobů, jakými chce město snížit počet emisí. Teplárnám dlouhodobě pronajme k umístění dobíjecích stanic pozemky na Kohoutovicích, Líšni, Brně-severu a ve dvou případech v Žabovřeskách.

Dynamický rozvoj elektromobility bude výrazným krokem k omezení emisí a čistějšímu ovzduší. „Snižování emisí z dopravy má město Brno ve svých strategických cílech a rozšíření nabíjecí infrastruktury pro elektromobily je zcela zásadní formou jejich naplnění,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Teplárny Brno uskutečňují z pověření města dlouhodobý rozvojový projekt vybudování veřejné sítě dobíjecích stanic pro elektromobily.  Vloni vybudovaly tři rychlodobíjecí stanice a v letošním roce zahájily přípravu a stavbu sítě běžných dobíjecích stanic umístěných na veřejně přístupných místech tak, aby bylo dobíjení umožněno i těm, kteří nemají dům s vlastním parkovacím místem a přístupem k elektřině. Do roku 2030 chtějí vybudovat na 230 dobíjecích stanic.

„Většina stanic bude v místech s hustou obytnou zástavbou, na parkovištích u sídlišť, tedy na pozemcích města Brna. Město umožní Teplárnám Brno dlouhodobý pronájem těchto pozemků,“ doplnila Markéta Vaňková. Rada dnes odsouhlasila rozšíření stávajícího seznamu lokalit, kde budou dobíjecí stanice umístěny, o pět nových míst. „Jedná se o ulici Vaňhalovu v Kohoutovicích, Jírovu v Líšni, Brechtovu na Lesné. V Žabovřeskách jsme schválili dokonce dvě lokality, v ulici Pod Kaštany a na Makovského náměstí,“ řekl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

První stanice v rámci projektu v letošním roce otevřou Teplárny Brno v polovině prázdnin poblíž své kotelny na ulici Masarova, v oblasti, kde se nachází například známá restaurace Havana a menší obchodní komplex. Na přelomu července a srpna se v Líšni spustí také stanice na ulici Kotlanova. V městské části Bystrc pak zprovozní Teplárny během prázdnin a podzimu hned tři dobíjecí stanice, první na ulici Říčanská. Jen letos přibude na území města na dvě desítky dobíjecích stanic.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.