Pestrý víkend se řítí do Brna: navštivte kočičí výstavu i tajuplný les

  • 03. listopadu 2023
  • 2 minuty čtení
  • Tadeáš Mima

Jak bývá zvykem, víkend v Brně bude opět plný akcí. Mezi různorodými událostmi vyniká oblíbená výstava koček, nabitý program v tajuplném lese nebo začátek přehlídky profesionálního baletu. Magický závěr víkendu pak obstarají lampionové průvody.

Sobota a neděle patří Mezinárodní výstavě koček v kulturním centru Semilasso. Uvidíte tam 180 koček různých plemen, které ohodnotí porotci z Finska. Na místě seženete také chovatelské potřeby všeho druhu. Sobotní otevírací doba je od 10 do 17 hodin, v neděli se začíná stejně a končí již v 16.00. Dospělí zaplatí za lístek 80 korun, děti i senioři 40 korun a za rodinné vstupné dáte 150 korun.

Neopomeňte ani návštěvu tajuplného lesa v areálu U Mravence od sobotní 15. hodiny až do večera. Děti vyrazí na stezku odvahy se strašidly či zavítají do tvořivé dílničky, kde si vyrobí vlastní strašidýlko nebo vydlabou dýni. Nejlepší výtvory i děsivé převleky dostanou odměny. Chybět nebudou ani dýňové speciality a špekáčky k opečení na ohni. Kompletní informace získáte zde.


Akce Noční les 2022 v areálu U Mravence. Foto: Lesy města Brna

Bohatý sobotní program dále nabízí festival Klimafest, jenž se uskuteční na Lipce v Pisárkách. Akce představí, jak může každý člověk pomoci k ochraně přírody. Kromě přednášek se těšte na pestré workshopy a kulturní program. O den později si udělejte čas na swapovací neděli na Kafaře ve Fryčajově ulici. Přinést lze cokoliv, ať už půjde o oblečení, věci do domácnosti, knihy, drogerii, hračky, nebo květiny. Swapování proběhne v čase 10.30–17.00.

Rušno bude také na výstavišti. Až do neděle se tam konají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour, na nichž se seznámíte s nabídkami cestovních kanceláří, zajímavostmi z oblasti turistiky či cestovatelskými filmy.  O veletrzích jsme již psali zde. Ve stejném termínu se na výstavišti pořádá i přehlídka obytných automobilů, karavanů a souvisejícího příslušenství Caravaning Brno 2023.


Listopadový průvod s lampiony. Foto: archiv SVČ Lužánky

Od neděle startuje festival současného profesionálního baletu DANCE BRNO. Na něm vystoupí baletní soubory z Česka a Slovenska, jež se představí formou týdenní přehlídky v Janáčkově a Mahenově divadle. Podívejte se na konkrétní termíny akce a vstupenky. První listopadovou neděli navíc rozzáří rovnou tři lampionové průvody – ve Wilsonově lese, Bohunicích a na Lesné. Bližší informace podává web SVČ Lužánky.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít