Přeskočit na obsah

Peníze z nové sbírky pomohou odborům magistrátu s náklady na zmírnění následků pandemie koronaviru

25. března 2020
Sbírku finančních prostředků, které budou využity ke zmírnění následků pandemie virové nemoci SARS-CoV-2 spustí od zítřka Magistrát města Brna. Sbírka bude v provozu do konce roku 2022.

Peníze ze sbírky půjdou do rozpočtu města. Odtud budou následně rozděleny konkrétním odborům, které mají na starosti agendu v souvislosti s koronavirem. „Už v tuto chvíli je zřejmé, že největší objem vybraných finančních prostředků poputuje patrně na odbor sociální péče. Lze očekávat, že dezinfekční a ochranné prostředky a další předměty, které zde obstarávají, budou potřeba dlouhodobě a odboru tak vzniknou značné náklady. Požadavky dalších odborů magistrátu budeme monitorovat a vyhodnocovat. Na jejich základě poté přerozdělíme finanční prostředky ze sbírky všude tam, kde to bude potřeba,“ popsala primátorka města Markéta Vaňková.

Do sbírky může přispět kdokoli na účet 111377222/0800. Město vždy v intervalu jedenkrát týdně zveřejní aktuální stav účtu na webu, kde se sdružují informace o současné koronavirové epidemii. Finanční sbírka začíná 26. března 2020.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.