Přeskočit na obsah

Peníze z nové sbírky pomohou odborům magistrátu s náklady na zmírnění následků pandemie koronaviru

25. března 2020

Sbírku finančních prostředků, které budou využity ke zmírnění následků pandemie virové nemoci SARS-CoV-2 spustí od zítřka Magistrát města Brna. Sbírka bude v provozu do konce roku 2022.

Peníze ze sbírky půjdou do rozpočtu města. Odtud budou následně rozděleny konkrétním odborům, které mají na starosti agendu v souvislosti s koronavirem. „Už v tuto chvíli je zřejmé, že největší objem vybraných finančních prostředků poputuje patrně na odbor sociální péče. Lze očekávat, že dezinfekční a ochranné prostředky a další předměty, které zde obstarávají, budou potřeba dlouhodobě a odboru tak vzniknou značné náklady. Požadavky dalších odborů magistrátu budeme monitorovat a vyhodnocovat. Na jejich základě poté přerozdělíme finanční prostředky ze sbírky všude tam, kde to bude potřeba,“ popsala primátorka města Markéta Vaňková.

Do sbírky může přispět kdokoli na účet 111377222/0800. Město vždy v intervalu jedenkrát týdně zveřejní aktuální stav účtu na webu, kde se sdružují informace o současné koronavirové epidemii. Finanční sbírka začíná 26. března 2020.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.