Přeskočit na obsah

Pátý ročník participativního projektu Dáme na vás začíná. Lidé mohou přihlašovat své nápady

01. února 2021

Od dnešního dne se mohou Brňané zapojit do dalšího ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás a přijít s nápadem, který zaujme i ostatní. Navrhovat projekty mohou lidé do 15. května jednoduchou online cestou.

V pátém ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás budou Brňané rozhodovat o 35 milionech, které poputují na realizaci nápadů z řad veřejnosti. Ti, kteří chtějí svůj projekt přihlásit, mají čas do 15. května. Postup je jednoduchý, stačí vyplnit formulář na webu www.damenavas.brno.cz. V případě nejasností jsou na webu uvedené kontakty na koordinátorky, které jsou připraveny pomoci s přihlášením projektu a po jeho nahrání také zkontrolují, případně s navrhovatelem upraví projekt tak, aby splňoval zásady. 

Od dnešního dne mohou již lidé začít podávat své projekty do nového ročníku participativního rozpočtu. Je ovšem nutné, aby i v této fázi byly splněny základní podmínky, které jsou velmi jednoduché. Samotný nápad musí být veřejně prospěšný, dále je nutné se vejít do finančního limitu tří milionů a zároveň nápady navrhovat tak, aby se daly realizovat na městském majetku,“ sdělil náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný

Návrh musí obsahovat minimálně tyto informace: název projektu, popis návrhu projektu a stručné shrnutí, veřejný přínos projektu, umístění projektu (nebo informaci o jeho nevázanosti na místo), předpokládanou finanční náročnost, kontakt na navrhovatele, tematický okruh projektu.

V minulém ročníku lidé podali 134 návrhů na projekty, které splňovaly Zásady participativního rozpočtu statutárního města Brna. Podařilo se nám také dosáhnout rekordu v počtu hlasujících, a to téměř 21 tisíc občanů města, což svědčí o tom, že lidé mají zájem rozhodovat o budoucí podobě města,“ dodal Tomáš Koláčný

V rámci minulých ročníků participativního rozpočtu Dáme na vás vznikl například altánek u Anthroposu, který slouží jako tančírna, dobrodružné hřiště Halda v Medlánkách, grilovací místo v Novém Lískovci nebo tabule s odjezdy MHD v podchodu hlavního nádraží. 

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.