Pátý ročník participativního projektu Dáme na vás začíná. Lidé mohou přihlašovat své nápady

  • 01. února 2021
Od dnešního dne se mohou Brňané zapojit do dalšího ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás a přijít s nápadem, který zaujme i ostatní. Navrhovat projekty mohou lidé do 15. května jednoduchou online cestou.

V pátém ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás budou Brňané rozhodovat o 35 milionech, které poputují na realizaci nápadů z řad veřejnosti. Ti, kteří chtějí svůj projekt přihlásit, mají čas do 15. května. Postup je jednoduchý, stačí vyplnit formulář na webu www.damenavas.brno.cz. V případě nejasností jsou na webu uvedené kontakty na koordinátorky, které jsou připraveny pomoci s přihlášením projektu a po jeho nahrání také zkontrolují, případně s navrhovatelem upraví projekt tak, aby splňoval zásady. 

Od dnešního dne mohou již lidé začít podávat své projekty do nového ročníku participativního rozpočtu. Je ovšem nutné, aby i v této fázi byly splněny základní podmínky, které jsou velmi jednoduché. Samotný nápad musí být veřejně prospěšný, dále je nutné se vejít do finančního limitu tří milionů a zároveň nápady navrhovat tak, aby se daly realizovat na městském majetku,“ sdělil náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný

Návrh musí obsahovat minimálně tyto informace: název projektu, popis návrhu projektu a stručné shrnutí, veřejný přínos projektu, umístění projektu (nebo informaci o jeho nevázanosti na místo), předpokládanou finanční náročnost, kontakt na navrhovatele, tematický okruh projektu.

V minulém ročníku lidé podali 134 návrhů na projekty, které splňovaly Zásady participativního rozpočtu statutárního města Brna. Podařilo se nám také dosáhnout rekordu v počtu hlasujících, a to téměř 21 tisíc občanů města, což svědčí o tom, že lidé mají zájem rozhodovat o budoucí podobě města,“ dodal Tomáš Koláčný

V rámci minulých ročníků participativního rozpočtu Dáme na vás vznikl například altánek u Anthroposu, který slouží jako tančírna, dobrodružné hřiště Halda v Medlánkách, grilovací místo v Novém Lískovci nebo tabule s odjezdy MHD v podchodu hlavního nádraží. 

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy