Přeskočit na obsah

Pátý ročník dáme na vás jde do finále. Občané rozhodnou, které projekty se zrealizují

27. října 2021

Celkem 67 proveditelných projektů. Takový výběr čeká na hlasující v participativním rozpočtu města Brna Dáme na vás. Finálové hlasování začne v pondělí a potrvá do konce listopadu. Lidé mezi projekty rozdělí 35 milionů korun.

Od 25. října mají Brňáci jako již tradičně možnost prohlédnout si všechny finálové projekty na výstavních panelech na náměstí Svobody. Výstava zde bude až do 9. listopadu, kdy se přesune na Malinovského náměstí, kde bude dále k vidění až do konce listopadu,“ řekl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Pokud by se sečetly náklady na všech 67 proveditelných projektů, dostali bychom částku 144 milionů. V rámci letošního ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás se však rozdělí pouze 35 milionů. O tom, které projekty budou podpořeny, rozhodnou obyvatelé města Brna starší 18 let. Každý z nich má k dispozici pět kladných hlasů a dva hlasy záporné.

Vzhledem k vyčleněné částce na realizaci projektů letošního pátého ročníku a třímilionovému limitu, který musí každý z projektu dodržet, je už nyní jasné, že se podaří zrealizovat minimálně jedenáct přihlášených nápadů. Byl bych také rád, kdyby se nám letos podařilo překonat rekord z minulého roku, kdy hlasovalo 20 676 občanů města Brna,“ doplnil Tomáš Koláčný.

Své hlasy mohou od pondělí lidé odevzdat několika způsoby. Elektronicky na webu https://damenavas.brno.cz/, případně na https://www.brnoid.cz/cs/, kde je ale nutné mít plně ověřený účet. Osobně je pak možné hlasovat v týdnu od 1. do 5. listopadu ve stánku přímo na náměstí Svobody v čase od 10 do 16 hodin za pomoci koordinátorek participace obyvatel z Magistrátu města Brna. Ty je samozřejmě možné v případě potíží kontaktovat kdykoliv v průběhu hlasování. 

Z participativního rozpočtu Dáme na vás se dosud zrealizovalo 21 projektů, na dalších 29 se pracuje. První ročník participativního rozpočtu spustilo Brno v roce 2017.

Mimo participativní rozpočet se mohou občané už nyní zapojit do hlasování o názvu nového parku podél toku Staré Ponávky v Komárově. Hlasování probíhá přes Brno iD do 12. listopadu 2021.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.