Přeskočit na obsah

Pátý ročník dáme na vás jde do finále. Občané rozhodnou, které projekty se zrealizují

27. října 2021
Celkem 67 proveditelných projektů. Takový výběr čeká na hlasující v participativním rozpočtu města Brna Dáme na vás. Finálové hlasování začne v pondělí a potrvá do konce listopadu. Lidé mezi projekty rozdělí 35 milionů korun.

Od 25. října mají Brňáci jako již tradičně možnost prohlédnout si všechny finálové projekty na výstavních panelech na náměstí Svobody. Výstava zde bude až do 9. listopadu, kdy se přesune na Malinovského náměstí, kde bude dále k vidění až do konce listopadu,“ řekl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Pokud by se sečetly náklady na všech 67 proveditelných projektů, dostali bychom částku 144 milionů. V rámci letošního ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás se však rozdělí pouze 35 milionů. O tom, které projekty budou podpořeny, rozhodnou obyvatelé města Brna starší 18 let. Každý z nich má k dispozici pět kladných hlasů a dva hlasy záporné.

Vzhledem k vyčleněné částce na realizaci projektů letošního pátého ročníku a třímilionovému limitu, který musí každý z projektu dodržet, je už nyní jasné, že se podaří zrealizovat minimálně jedenáct přihlášených nápadů. Byl bych také rád, kdyby se nám letos podařilo překonat rekord z minulého roku, kdy hlasovalo 20 676 občanů města Brna,“ doplnil Tomáš Koláčný.

Své hlasy mohou od pondělí lidé odevzdat několika způsoby. Elektronicky na webu https://damenavas.brno.cz/, případně na https://www.brnoid.cz/cs/, kde je ale nutné mít plně ověřený účet. Osobně je pak možné hlasovat v týdnu od 1. do 5. listopadu ve stánku přímo na náměstí Svobody v čase od 10 do 16 hodin za pomoci koordinátorek participace obyvatel z Magistrátu města Brna. Ty je samozřejmě možné v případě potíží kontaktovat kdykoliv v průběhu hlasování. 

Z participativního rozpočtu Dáme na vás se dosud zrealizovalo 21 projektů, na dalších 29 se pracuje. První ročník participativního rozpočtu spustilo Brno v roce 2017.

Mimo participativní rozpočet se mohou občané už nyní zapojit do hlasování o názvu nového parku podél toku Staré Ponávky v Komárově. Hlasování probíhá přes Brno iD do 12. listopadu 2021.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Minulost i budoucnost. Zoo Brno slaví 70 let od otevření výstavou v Urban centru

V letošním roce slaví brněnská zoo 70 let od svého otevření. Historii, současnost i budoucnost a význam Zoo Brno představuje nová výstava v Urban centru, která začne ve čtvrtek 25. května a potrvá do 10. července.

Město osadilo střechy osmi městských budov fotovoltaikou, ušetří 20 milionů korun

Městská akciová společnost SAKO Brno SOLAR dokončuje instalaci fotovoltaických panelů na střechách osmi  budov v majetku města. Současně podává žádost o dotace na dalších 55 výroben a v různých fázích projektové přípravy má rozpracováno 70 realizací

Muzejku by měl do konce měsíce opustit problematický nájemce, budova se potom snad konečně dočká slíbeného znovuotevření restaurace

Dlouhodobé neplacení nájemného a záloh na energie, svévolné úpravy interiérů bez respektu k památkové hodnotě objektu, nefungující domluva a nakonec vyjádření na hraně pomluvy – takový je odkaz, který po sobě zanechává nájemce někdejší proslulé Muzejky. Po osmi letech marného čekání na nápravu dostal nájemce výpověď a do 31. května má prostory vyklidit. 

Projekt Nebýt na to sama II Míří k realizaci

Brněnští radní dnes projednali bod týkající se vítězného projektu participativního rozpočtu. Pokračovat budou aktivity zaměřené na lidi, již procházejí onkologickou léčbou Nebýt na to sama II.