Přeskočit na obsah

Paspoint pečuje o osoby s autismem, město mu přispěje na zaplacení odborníků

30. října 2019
Organizace Paspoint poskytující sociální služby osobám s poruchami autistického spektra obdrží od Brna dotaci ve výši 130 tisíc korun na finanční zajištění svých pracovníků. Mezi nabízené služby patří osobní asistence, raná péče, sociální rehabilitace a sociálně aktivizační služby. Tato činnost je navíc mimořádně náročná na kvalifikované pracovníky.

Paspoint se potýká s tím, že od něj odchází kvalifikovaní pracovníci do jiných služeb. Aby bylo možné nadále pracovat, je nutné, aby si udržel odborné a proškolené zaměstnance. Ty je potřeba také náležitě odměnit. Dotace od města poslouží na dorovnání mezd stávajících pracovníků,“ upřesnil záměr náměstek primátorky pro sociální oblast Robert Kerndl a dodal: „Rád bych poděkoval všem, kteří se ochotně věnují potřebným.“ 

Služba pomáhá více než 100 rodinám v domácím prostředí, při tréninku školních kompetencí nebo terapeuticky. Problematika autismu je komplikovaná a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra vyžadují vysoce kvalifikovaný personál. Paspoint ve své práci zohledňuje potřeby rodin a jeho tým se skládá ze sociálních pracovníků, speciálních pedagogů a psychologů.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.