Přeskočit na obsah

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

01. prosince 2022

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

1. NEBÝT NA TO SAMA – Ženy v onko léčbě II.

2. Onkologicky léčené děti v Brně – II.

3. Klubovny pro děti i seniory v Medlánkách

4. Stromy II

5. Dětské hřiště AKÁTKY

6. Activity Park BRNOcity

7. Chodník z Anthroposu do Nového Lískovce

Kompletní výsledky hlasování naleznete na https://paro.damenavas.cz/vysledky-hlasovani.

„Letošní vítězné nápady dokazují trvající zájem Brňanů o pomoc onkologicky nemocným dětem a dospělým, ale i o jiné projekty, které se zdravím souvisejí, jako jsou výsadby stromů nebo aktivity pro děti či seniory. Velmi rád bych poděkoval navrhovatelům projektů i všem, kteří dali své hlasy a zapojili se do rozhodování o zlepšení Brna,“ uvedl radní Filip Chvátal, do jehož gesce participativní rozpočet Dáme na vás spadá.

Od roku 2017 bylo v rámci participativního rozpočtu Dáme na vás dokončeno 35 vítězných projektů za 63 milionů korun a další téměř tři desítky jsou realizovány. V letošním ročníku Brňané vybírali ze 47 finálových projektů, kterým mohli rozdat svoje hlasy. Na realizaci vítězných projektů 6. ročníku participativního rozpočtu vyčlenilo město Brno 35 milionů korun, kdy letošní maximální limit pro projekt byl 5 milionů korun. To umožnilo Brňanům navrhovat rozsáhlejší i větší projekty.

„U vítězných projektů, které vybrali občané Brna, ihned začínáme s přípravou, abychom je zrealizovali v co nejkratším termínu,“ doplnil Filip Chvátal.

Podrobnosti o jednotlivých projektech najdete na webových stránkách https://paro.damenavas.cz/.

 

Kontakt pro média

Tiskové středisko MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Kaple sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách se utká v soutěži o nejlépe opravenou památku v kraji

Jihomoravský kraj pravidelně vyhlašuje soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok. Do tohoto klání se letos přidává i statutární město Brno s rekonstruovanou kaplí sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách. Radní dnes souhlasili s podáním přihlášky.

Nápady na zlepšení města je opět možné přihlásit do Dáme na vás

Víte o něčem, co by prospělo vaší ulici? Vaší čtvrti? Chybí tam nějaká služba? Projekty, které by pozvedly život v Brně o úroveň výš a na které by vám stačilo 5 milionů korun, lze ode dneška až do 15. května přihlašovat do letošního (už sedmého) ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

I v letošním roce se mohou Brňané těšit na sportovní a zábavní akce pod taktovkou městské společnosti STAREZ-SPORT

Společnost STAREZ-SPORT každoročně pro město Brno pořádá řadu akcí a projektů. Na dnešním zasedání radní projednali změny pro letošní rok. Některé akce se dočkají větší podpory nebo se upraví jejich organizace.

Brno a Lipsko jsou partnery 50 let. Oslavy výročí zahájil koncert Filharmonie Brno v lipském Gewandhausu

Nedělní koncert Filharmonie Brno v koncertním sále Gewandhaus oficiálně zahájil jubilejní 50. výročí partnerství měst Brna a Lipska.