Přeskočit na obsah

Participativní rozpočet se bude dál řídit zavedenými pravidly. Zastupitelé schválili zásady pro 4. Ročník

11. února 2020
Projekty s maximálními náklady 3 miliony, realizovatelné do tří let, k nimž se kladně vyjádří magistrátní odbory i městská část a jimž hlasující – občané města starší 18 let – rozdají nejvíc hlasů. To jsou základní parametry participativního rozpočtu Dáme na vás, kterými se navrhovatelé i podporovatelé budou řídit i v aktuálním 4. ročníku startujícím 15. února. Zásady v mírně aktualizovaném znění dnes schválili zastupitelé.

Pravidla se po prvních ročnících ustalují, tři předchozí ročníky poměrně dobře prověřily, co je funkční. Jediná změna, kterou by letos lidé mohli zaznamenat, se týká podpisových archů v první fázi sbírání podpory. Dosud bylo potřeba získat buď 30 fyzických podpisů, nebo 300 elektronických lajků. Letos ale bude nutné nasbírat na podpisový arch alespoň 50 jmen,“ poukázal na letošní aktualizaci náměstek Tomáš Koláčný.

Zásady popisují celý průběh procesu participativního rozpočtu. Lidé zde najdou, jaké informace musí jejich návrh obsahovat nebo jak bude probíhat hlasování a výběr projektů. Zásady, harmonogram i veškeré další informace jsou dostupné na webu damenavas.brno.cz, s dotazy se veřejnost může obracet i na koordinátorky participace obyvatel Mgr. Anetu Fialovou a Ing. Kláru Drápalovou (e-mail: damenavas@brno.cz, tel.: 542 172 493, mob.: 724 163 476).

Nápady pro lepší Brno můžou lidé podávat od 15. února do 15. května.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.