Přeskočit na obsah

Participativní rozpočet se bude dál řídit zavedenými pravidly. Zastupitelé schválili zásady pro 4. Ročník

11. února 2020

Projekty s maximálními náklady 3 miliony, realizovatelné do tří let, k nimž se kladně vyjádří magistrátní odbory i městská část a jimž hlasující – občané města starší 18 let – rozdají nejvíc hlasů. To jsou základní parametry participativního rozpočtu Dáme na vás, kterými se navrhovatelé i podporovatelé budou řídit i v aktuálním 4. ročníku startujícím 15. února. Zásady v mírně aktualizovaném znění dnes schválili zastupitelé.

Pravidla se po prvních ročnících ustalují, tři předchozí ročníky poměrně dobře prověřily, co je funkční. Jediná změna, kterou by letos lidé mohli zaznamenat, se týká podpisových archů v první fázi sbírání podpory. Dosud bylo potřeba získat buď 30 fyzických podpisů, nebo 300 elektronických lajků. Letos ale bude nutné nasbírat na podpisový arch alespoň 50 jmen,“ poukázal na letošní aktualizaci náměstek Tomáš Koláčný.

Zásady popisují celý průběh procesu participativního rozpočtu. Lidé zde najdou, jaké informace musí jejich návrh obsahovat nebo jak bude probíhat hlasování a výběr projektů. Zásady, harmonogram i veškeré další informace jsou dostupné na webu damenavas.brno.cz, s dotazy se veřejnost může obracet i na koordinátorky participace obyvatel Mgr. Anetu Fialovou a Ing. Kláru Drápalovou (e-mail: damenavas@brno.cz, tel.: 542 172 493, mob.: 724 163 476).

Nápady pro lepší Brno můžou lidé podávat od 15. února do 15. května.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.