Přeskočit na obsah

Participativní rozpočet: Primátorka předala vítězům šeky. S realizací projektů se začne po novém roce

04. prosince 2018 2 minuty čtení
(ral) - Autoři vítězných projektů letošního ročníku participativního rozpočtu se dnes sešli na Nové radnici. Z rukou primátorky Markéty Vaňkové a náměstka pro participaci veřejnosti Tomáše Koláčného přijali symbolické šeky. Jejich projekty se začnou realizovat od příštího roku.

Více než 14 tisíc Brňanů letos rozdělilo mezi 11 projektů celkem téměř 30 milionů korun. V příštích letech se tak obyvatelé dočkají například informačních tabulí v podchodu pod hlavním nádražím, kde zjistí, za jak dlouho jede jejich spoj. V Židenicích se opraví a zvětší mládežnické klubovny a v Tuřanech vzniknou hned dvě nová sportoviště. Všechny vítězné projekty jsou k vidění zde.

Absolutním vítězem se v hlasování obyvatel stalo zpracování studie na zlepšení kvality vody v Brně. "Projekt je dlouhodobý a měl by připravit cesty, jak změnit zastaralé technologie, které delší dobu neodpovídají vysokému stupni kontaminace vody. Projekt by měl za pomoci odborníků ukázat, jakým směrem se vydat, či navrhnout výzkumy, které by měly za následek konečně čisté řeky i vodu v našich kohoutcích," uvedl ke svému projektu navrhovatel Zdeněk Herblich.

V participativním rozpočtu bude město pokračovat i v dalším roce. Zároveň se nadále realizují vítězné projekty z loňského ročníku. Zatím posledním dokončeným projektem je pořízení rolby na přehradu (informovali jsme zde), ve čtvrtek budou zprovozněny nové toalety v parku na Kraví hoře.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.