Participativní rozpočet: Primátorka předala vítězům šeky. S realizací projektů se začne po novém roce - Tiskový servis

Participativní rozpočet: Primátorka předala vítězům šeky. S realizací projektů se začne po novém roce

  • 04. prosince 2018
  • 2 minuty čtení

(ral) - Autoři vítězných projektů letošního ročníku participativního rozpočtu se dnes sešli na Nové radnici. Z rukou primátorky Markéty Vaňkové a náměstka pro participaci veřejnosti Tomáše Koláčného přijali symbolické šeky. Jejich projekty se začnou realizovat od příštího roku.

Více než 14 tisíc Brňanů letos rozdělilo mezi 11 projektů celkem téměř 30 milionů korun. V příštích letech se tak obyvatelé dočkají například informačních tabulí v podchodu pod hlavním nádražím, kde zjistí, za jak dlouho jede jejich spoj. V Židenicích se opraví a zvětší mládežnické klubovny a v Tuřanech vzniknou hned dvě nová sportoviště. Všechny vítězné projekty jsou k vidění zde.

Absolutním vítězem se v hlasování obyvatel stalo zpracování studie na zlepšení kvality vody v Brně. "Projekt je dlouhodobý a měl by připravit cesty, jak změnit zastaralé technologie, které delší dobu neodpovídají vysokému stupni kontaminace vody. Projekt by měl za pomoci odborníků ukázat, jakým směrem se vydat, či navrhnout výzkumy, které by měly za následek konečně čisté řeky i vodu v našich kohoutcích," uvedl ke svému projektu navrhovatel Zdeněk Herblich.

V participativním rozpočtu bude město pokračovat i v dalším roce. Zároveň se nadále realizují vítězné projekty z loňského ročníku. Zatím posledním dokončeným projektem je pořízení rolby na přehradu (informovali jsme zde), ve čtvrtek budou zprovozněny nové toalety v parku na Kraví hoře.

Další články z rubriky