Přeskočit na obsah

Participativní rozpočet bude letos pokračovat bez medailového setkání a veřejného zvažování

30. září 2020

Pandemie koronaviru si v letošním ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás vyžádala výjimku. Radní dnes schválili zrušení tzv. medailového setkání i hlasování na kontaktních místech, projekt ale bude nadále probíhat ve standardních krocích. Se zrušením akcí musí ještě souhlasit zastupitelé.

Na podzim v každém ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás probíhá tzv. medailové setkání, což plní funkci veřejného představení navržených projektů.

„V rámci podzimní fáze participativního rozpočtu Dáme na vás jsme tradičně pořádali tzv. medailové setkání, na kterém se sešli navrhovatelé projektů s veřejností, která zde mohla vyslovit podporu až čtyřem projektům, které poté byly v galerii ve finálovém hlasování umístěny na prvních místech. Vzhledem k epidemiologické situaci jsme bohužel museli medailové setkání v letošním ročníku zrušit. Opatření se dotknou také samotného finálového hlasování, které bude mít letos pouze online formu na webu damenavas.brno.cz, ale neuskuteční se fyzická forma, která tradičně probíhala v prostorách poboček Knihovny Jiřího Mahena v Brně,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Občané tak mohou i nadále hlasovat online, případně osobně navštívit koordinátorky participativního rozpočtu v budově Magistrátu města Brna na Husově 12, které jim s hlasováním pomohou. Veřejná setkání a zvažování jsou zrušena pouze v rámci aktuálního ročníku.

Od 19. října se uskuteční výstava finálových projektů na náměstí Svobody, veřejnost pak o nich bude moci hlasovat v listopadu.

Jedná se o 4. ročník projektu Dáme na vás, participativního rozpočtu města Brna. Letos město vyčlenilo 35 milionů korun a Dáme na vás je tak největším participativním rozpočtem v České republice.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.