Přeskočit na obsah

Participativní rozpočet bude letos pokračovat bez medailového setkání a veřejného zvažování

30. září 2020
Pandemie koronaviru si v letošním ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás vyžádala výjimku. Radní dnes schválili zrušení tzv. medailového setkání i hlasování na kontaktních místech, projekt ale bude nadále probíhat ve standardních krocích. Se zrušením akcí musí ještě souhlasit zastupitelé.

Na podzim v každém ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás probíhá tzv. medailové setkání, což plní funkci veřejného představení navržených projektů.

„V rámci podzimní fáze participativního rozpočtu Dáme na vás jsme tradičně pořádali tzv. medailové setkání, na kterém se sešli navrhovatelé projektů s veřejností, která zde mohla vyslovit podporu až čtyřem projektům, které poté byly v galerii ve finálovém hlasování umístěny na prvních místech. Vzhledem k epidemiologické situaci jsme bohužel museli medailové setkání v letošním ročníku zrušit. Opatření se dotknou také samotného finálového hlasování, které bude mít letos pouze online formu na webu damenavas.brno.cz, ale neuskuteční se fyzická forma, která tradičně probíhala v prostorách poboček Knihovny Jiřího Mahena v Brně,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Občané tak mohou i nadále hlasovat online, případně osobně navštívit koordinátorky participativního rozpočtu v budově Magistrátu města Brna na Husově 12, které jim s hlasováním pomohou. Veřejná setkání a zvažování jsou zrušena pouze v rámci aktuálního ročníku.

Od 19. října se uskuteční výstava finálových projektů na náměstí Svobody, veřejnost pak o nich bude moci hlasovat v listopadu.

Jedná se o 4. ročník projektu Dáme na vás, participativního rozpočtu města Brna. Letos město vyčlenilo 35 milionů korun a Dáme na vás je tak největším participativním rozpočtem v České republice.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.