Přeskočit na obsah

Participativní rozpočet bude letos pokračovat bez medailového setkání a veřejného zvažování

30. září 2020
Pandemie koronaviru si v letošním ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás vyžádala výjimku. Radní dnes schválili zrušení tzv. medailového setkání i hlasování na kontaktních místech, projekt ale bude nadále probíhat ve standardních krocích. Se zrušením akcí musí ještě souhlasit zastupitelé.

Na podzim v každém ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás probíhá tzv. medailové setkání, což plní funkci veřejného představení navržených projektů.

„V rámci podzimní fáze participativního rozpočtu Dáme na vás jsme tradičně pořádali tzv. medailové setkání, na kterém se sešli navrhovatelé projektů s veřejností, která zde mohla vyslovit podporu až čtyřem projektům, které poté byly v galerii ve finálovém hlasování umístěny na prvních místech. Vzhledem k epidemiologické situaci jsme bohužel museli medailové setkání v letošním ročníku zrušit. Opatření se dotknou také samotného finálového hlasování, které bude mít letos pouze online formu na webu damenavas.brno.cz, ale neuskuteční se fyzická forma, která tradičně probíhala v prostorách poboček Knihovny Jiřího Mahena v Brně,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Občané tak mohou i nadále hlasovat online, případně osobně navštívit koordinátorky participativního rozpočtu v budově Magistrátu města Brna na Husově 12, které jim s hlasováním pomohou. Veřejná setkání a zvažování jsou zrušena pouze v rámci aktuálního ročníku.

Od 19. října se uskuteční výstava finálových projektů na náměstí Svobody, veřejnost pak o nich bude moci hlasovat v listopadu.

Jedná se o 4. ročník projektu Dáme na vás, participativního rozpočtu města Brna. Letos město vyčlenilo 35 milionů korun a Dáme na vás je tak největším participativním rozpočtem v České republice.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.