Přeskočit na obsah

Participativní rozpočet: Brňané dali zelenou 99 projektům. Které jsou realizovatelné, teď posoudí magistrát

02. června 2021

Se sto dvaceti čtyřmi nápady se přihlásili navrhovatelé do letošního ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. Jejich prvním úkolem bylo přesvědčit veřejnost, aby jim vyjádřila podporu pro postup do dalších fází. Podařilo se to u devadesáti devíti návrhů. Kolik z nich se bude ucházet o hlasy Brňanů v listopadovém finále, ukážou následující týdny – během nich budou proveditelnost projektů posuzovat magistrátní odbory i příslušné městské části.

„Jsem rád, že se do letošního ročníku opět přihlásilo tolik projektů. Bylo jich celkem 124, a dokonce se letos oproti loňsku podařilo více návrhům získat dostatečnou podporu a projít do další fáze. Konkrétně je to 99 oproti loňským 95, a to i navzdory tomu, že termín pro tuto první etapu, kdy se projekty přihlašují a sbírají podporu, byl v minulém ročníku o měsíc prodloužen kvůli koronavirové pandemii. Těší mě, že se obyvatelé do participativního rozpočtu zapojují, a děkuji jim za jejich aktivitu i snahu město vylepšit. Na podporu jejich iniciativy máme letos připraveno 35 milionů korun,“ připomněl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný. 

Většina úspěšných projektů získala potřebné hlasy ve virtuálním prostředí – v galerii na stránkách www.damenavas.brno.cz jim lidé udělili minimálně 300 lajků. Celkem jich rozdali skoro 41 tisíc! Sedmnáct projektů se do druhé fáze Dáme na vás dostalo druhým způsobem, a to získáním 50 podpisů na podpisovém archu.

Podpořenými projekty se do 30. září budou zabývat příslušné odbory magistrátu, případně městské firmy a stanovisko k nim budou dávat také dotčené městské části. Aktuální informace jsou průběžně zveřejňovány u jednotlivých projektů.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.