Přeskočit na obsah

Participativní rozpočet: Brňané dali zelenou 99 projektům. Které jsou realizovatelné, teď posoudí magistrát

02. června 2021
Se sto dvaceti čtyřmi nápady se přihlásili navrhovatelé do letošního ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. Jejich prvním úkolem bylo přesvědčit veřejnost, aby jim vyjádřila podporu pro postup do dalších fází. Podařilo se to u devadesáti devíti návrhů. Kolik z nich se bude ucházet o hlasy Brňanů v listopadovém finále, ukážou následující týdny – během nich budou proveditelnost projektů posuzovat magistrátní odbory i příslušné městské části.

„Jsem rád, že se do letošního ročníku opět přihlásilo tolik projektů. Bylo jich celkem 124, a dokonce se letos oproti loňsku podařilo více návrhům získat dostatečnou podporu a projít do další fáze. Konkrétně je to 99 oproti loňským 95, a to i navzdory tomu, že termín pro tuto první etapu, kdy se projekty přihlašují a sbírají podporu, byl v minulém ročníku o měsíc prodloužen kvůli koronavirové pandemii. Těší mě, že se obyvatelé do participativního rozpočtu zapojují, a děkuji jim za jejich aktivitu i snahu město vylepšit. Na podporu jejich iniciativy máme letos připraveno 35 milionů korun,“ připomněl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný. 

Většina úspěšných projektů získala potřebné hlasy ve virtuálním prostředí – v galerii na stránkách www.damenavas.brno.cz jim lidé udělili minimálně 300 lajků. Celkem jich rozdali skoro 41 tisíc! Sedmnáct projektů se do druhé fáze Dáme na vás dostalo druhým způsobem, a to získáním 50 podpisů na podpisovém archu.

Podpořenými projekty se do 30. září budou zabývat příslušné odbory magistrátu, případně městské firmy a stanovisko k nim budou dávat také dotčené městské části. Aktuální informace jsou průběžně zveřejňovány u jednotlivých projektů.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.