Parkoviště v Líšni bude do konce dubna vybaveno potřebnou technikou. Poté se otevře - Tiskový servis

Parkoviště v Líšni bude do konce dubna vybaveno potřebnou technikou. Poté se otevře

  • 13. února 2020
  • 2 minuty čtení

(and, fpo) – Připravované parkoviště v Líšni pro 220 aut se otevře na přelomu dubna a května. Na zajištění potřebného technického vybavení byla vybrána firma ELTODO, která zde nainstaluje veřejné osvětlení a přípojky nízkého napětí. Přibude i závorový a kamerový systém, jízdenkový automat a infopanely Dopravního podniku města Brna.

Řidiči, kteří zde odstaví své auto, si snadno koupí jízdenku přímo na parkovišti a zároveň budou mít přehled o odjezdech spojů MHD. Město vybralo dodavatele na základě výsledků veřejné zakázky. Zakázka vyjde na 8,3 milionu korun bez DPH. 

Systém záchytných parkovišť, jaké bude fungovat v Líšni, nebo parkovacích domů by měl v budoucnu ulevit dopravě především v širším centru města tím, že zachytí auta na jeho okraji. Zástupci Brněnských komunikací na základě souhlasu Rady města Brna současně prověřují dalších třináct vytipovaných lokalit. Komunikují s partnery, kterými jsou v tomto případě především veřejné instituce a městské části, a prověřují vhodnost míst, způsob jejich využití (tedy jestli se vybuduje parkoviště, nebo parkovací dům), majetkové vztahy a napojení na veřejnou dopravu.

Už letos v dubnu by měla městská společnost Brněnské komunikace začít stavět parkovací dům se sto dvaceti místy v Polní ulici. V příštím roce by mohla být zahájena stavba parkovacího domu se zhruba šesti sty místy v Šumavské ulici.

Další články z rubriky