Přeskočit na obsah

Parkoviště na Lesné má stanovený ceník, začne platit v prosinci

24. listopadu 2021
Parkoviště na Halasově náměstí začne v novém režimu fungovat v průběhu prosince. Radní dnes na svém jednání schválili podobu jeho ceníku. V nedávné době prošlo parkoviště úpravami, které usměrnily parkování na dané ploše. Kvůli zajištění obrátkovosti nyní naváže zpoplatnění stání. Na 60 minut zde mohou řidiči umístit vozidlo zdarma, každá další hodina je bude stát 10 korun.

„Najít parkovací místo na Lesné a obzvláště v okolí polikliniky na Halasově náměstí není snadné. Stání zde využívají zejména návštěvníci blízkého obchodu a pacienti polikliniky. V září jsme schválili, že se zařadí mezi placená parkoviště, a dnes jsme odsouhlasili ceník. Podle něj bude možné zde parkovat hodinu zdarma. Každá další započatá hodina pak vyjde na 10 korun. Cílem je zajistit obrátkovost a navýšit tak parkovací kapacity na Lesné v okolí polikliniky, kde byl s umístěním vozidel dlouhodobě problém. V současnosti na zmíněném parkovišti často stávají rezidenti i v průběhu pracovních dní a je nutné, aby se zde auta pravidelně střídala,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

Poplatek budou moci lidé uhradit buď pomocí mobilní aplikace, nebo v parkovacím automatu. Parkování bude zpoplatněno pouze v pracovní dny od 7 do 16 hodin. Mimo tuto dobu bude pro parkující zdarma.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.