Přeskočit na obsah

Parkoviště na Lesné má stanovený ceník, začne platit v prosinci

24. listopadu 2021

Parkoviště na Halasově náměstí začne v novém režimu fungovat v průběhu prosince. Radní dnes na svém jednání schválili podobu jeho ceníku. V nedávné době prošlo parkoviště úpravami, které usměrnily parkování na dané ploše. Kvůli zajištění obrátkovosti nyní naváže zpoplatnění stání. Na 60 minut zde mohou řidiči umístit vozidlo zdarma, každá další hodina je bude stát 10 korun.

„Najít parkovací místo na Lesné a obzvláště v okolí polikliniky na Halasově náměstí není snadné. Stání zde využívají zejména návštěvníci blízkého obchodu a pacienti polikliniky. V září jsme schválili, že se zařadí mezi placená parkoviště, a dnes jsme odsouhlasili ceník. Podle něj bude možné zde parkovat hodinu zdarma. Každá další započatá hodina pak vyjde na 10 korun. Cílem je zajistit obrátkovost a navýšit tak parkovací kapacity na Lesné v okolí polikliniky, kde byl s umístěním vozidel dlouhodobě problém. V současnosti na zmíněném parkovišti často stávají rezidenti i v průběhu pracovních dní a je nutné, aby se zde auta pravidelně střídala,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

Poplatek budou moci lidé uhradit buď pomocí mobilní aplikace, nebo v parkovacím automatu. Parkování bude zpoplatněno pouze v pracovní dny od 7 do 16 hodin. Mimo tuto dobu bude pro parkující zdarma.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.