Přeskočit na obsah

Parkovací systémy bez výpadků a možnost platit za stání vozidla kartou. Město chystá modernizaci serveru městských parkovišť

16. září 2020
Systém městských parkovišť čeká modernizace v podobě virtualizace. Díky tomu už systém nebudou postihovat výpadky a problémy spojené s neexistující zálohou. Kromě možnosti nahradit server při výpadku jiným bude nově doplněna možnost platit za parkování na městských parkovištích kartou. Radní dnes vybrali nabídku firmy Designa Parking & Access, která virtualizaci systému provede.

Aktuálně používaný server systému městských parkovišť je zastaralý a nedokáže zajistit provoz městských parkovišť v nonstop režimu, pokud například dojde k technickým problémům. Virtualizace systému tento problém vyřeší. „V případě, že jeden server nebude fungovat, plynule ho nahradí druhý. V rámci zakázky navíc vítězná firma zajistí možnost platit za parkování pomocí platební karty, což doposud u městských parkovišť nebylo možné. Takto budou fungovat parkoviště na Veveří, Benešově a P+R Ústřední hřbitov,“ vysvětlil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Ze zadávacího řízení vybrali radní nabídku firmy Designa Parking & Access s.r.o., která zakázku vyčíslila na necelých 1,7 milionu korun bez DPH.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.