Přeskočit na obsah

Parkovací systémy bez výpadků a možnost platit za stání vozidla kartou. Město chystá modernizaci serveru městských parkovišť

16. září 2020

Systém městských parkovišť čeká modernizace v podobě virtualizace. Díky tomu už systém nebudou postihovat výpadky a problémy spojené s neexistující zálohou. Kromě možnosti nahradit server při výpadku jiným bude nově doplněna možnost platit za parkování na městských parkovištích kartou. Radní dnes vybrali nabídku firmy Designa Parking & Access, která virtualizaci systému provede.

Aktuálně používaný server systému městských parkovišť je zastaralý a nedokáže zajistit provoz městských parkovišť v nonstop režimu, pokud například dojde k technickým problémům. Virtualizace systému tento problém vyřeší. „V případě, že jeden server nebude fungovat, plynule ho nahradí druhý. V rámci zakázky navíc vítězná firma zajistí možnost platit za parkování pomocí platební karty, což doposud u městských parkovišť nebylo možné. Takto budou fungovat parkoviště na Veveří, Benešově a P+R Ústřední hřbitov,“ vysvětlil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Ze zadávacího řízení vybrali radní nabídku firmy Designa Parking & Access s.r.o., která zakázku vyčíslila na necelých 1,7 milionu korun bez DPH.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.