Přeskočit na obsah

Park Sadová je skoro hotov, zbývá už jen rozhledna s dalekohledem

21. října 2020

Část Králova Pole s názvem Sadová se stává vyhledávanou rezidentní zónou. Ve velkém se tu staví obytné komplexy a rodinné domy, jejichž obyvatele sem láká poloha stranou dopravního ruchu a v blízkosti přírody. Postupně zde přibývá i občanská vybavenost, např. nově upravená zelená plocha s dětským hřištěm a lavičkami zvaná park Sadová. Jde o jeden z úspěšných projektů participativního rozpočtu Dáme na vás a brzy bude zcela hotov.

Rada města Brna dnes vybrala pro veřejnou zakázku malého rozsahu na dodání a odbornou montáž rozhledny s dalekohledem pro park Sadová dodavatele HRAS – zařízení hřišť, s. r. o. Celková cena činí 239 336 Kč bez DPH (289 596,56 Kč včetně 21% DPH).

Výzva k podání nabídek byla zveřejněna 16. září 2020, lhůta končila 30. září. Svoji nabídku do té doby doručil jediný uchazeč, společnost HRAS – zařízení hřišť. Hodnoticí komise se sešla 13. října. Jelikož se jednalo o jedinou podanou nabídku, komise u ní pouze posoudila, že splňuje požadavky stanovené zadavatelem v zadávací dokumentaci. Předmětem zakázky je výstavba rozhledny s dalekohledem, která doplní nový park Sadová. Půjde o dřevěnou šestibokou věž s podestou ve výšce dva metry a se třemi vestavnými lavicemi ve spodní části.

„Park slouží relaxaci, setkávání a dětským hrám už od léta, i když ještě všechno není hotovo. Rozhledna s dalekohledem bude posledním herním prvkem, po jejím osazení bude projekt zcela dokončen,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Park Sadová byl jedním z 11 úspěšných projektů v participativním rozpočtu Dáme na vás v roce 2018, jeho navrhovatelka Martina Blahová pro něj získala podporu 1 672 hlasů z celkových 14 487 hlasujících. Cílem projektu bylo zpřístupnění městského pozemku parcelní číslo 19 v katastrálním území Sadová v sousedství Domova pro seniory Kociánka a vybudování menšího parku s relaxační zónou a dětským hřištěm v jeho severní části. Po zpracování projektové dokumentace a výběru zhotovitele se s přípravnými pracemi začalo letos v lednu, firma v období vegetačního klidu vykácela vybrané stromy a keře, na jaře byl upraven terén a instalovány herní prvky, v létě doplněna zeleň. Od 30. července je hřiště přístupné veřejnosti.

„Do finále se blíží další ročník participativního rozpočtu. Lidé mohou vybírat ze 65 proveditelných projektů od 1. do 30. listopadu na webu Dáme na vás a Brno iD. Původně schválenou částku 35 milionů jsme bohužel museli snížit na 33 milionů vzhledem k očekávanému poklesu příjmů do rozpočtu města v souvislosti s pandemií covid-19. Věřím ale, že se nám i přesto podaří společně vybrat a dotáhnout do konce pár dobrých nápadů, které promění naše okolí k lepšímu. Ať už jsou to dětská hřiště, jako to na Sadové, nebo veřejné toalety, cyklopruhy, sportoviště, komunitní zahrady a mnohé další,“ doplnil Tomáš Koláčný.

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.