Přeskočit na obsah

Park Sadová je skoro hotov, zbývá už jen rozhledna s dalekohledem

21. října 2020
Část Králova Pole s názvem Sadová se stává vyhledávanou rezidentní zónou. Ve velkém se tu staví obytné komplexy a rodinné domy, jejichž obyvatele sem láká poloha stranou dopravního ruchu a v blízkosti přírody. Postupně zde přibývá i občanská vybavenost, např. nově upravená zelená plocha s dětským hřištěm a lavičkami zvaná park Sadová. Jde o jeden z úspěšných projektů participativního rozpočtu Dáme na vás a brzy bude zcela hotov.

Rada města Brna dnes vybrala pro veřejnou zakázku malého rozsahu na dodání a odbornou montáž rozhledny s dalekohledem pro park Sadová dodavatele HRAS – zařízení hřišť, s. r. o. Celková cena činí 239 336 Kč bez DPH (289 596,56 Kč včetně 21% DPH).

Výzva k podání nabídek byla zveřejněna 16. září 2020, lhůta končila 30. září. Svoji nabídku do té doby doručil jediný uchazeč, společnost HRAS – zařízení hřišť. Hodnoticí komise se sešla 13. října. Jelikož se jednalo o jedinou podanou nabídku, komise u ní pouze posoudila, že splňuje požadavky stanovené zadavatelem v zadávací dokumentaci. Předmětem zakázky je výstavba rozhledny s dalekohledem, která doplní nový park Sadová. Půjde o dřevěnou šestibokou věž s podestou ve výšce dva metry a se třemi vestavnými lavicemi ve spodní části.

„Park slouží relaxaci, setkávání a dětským hrám už od léta, i když ještě všechno není hotovo. Rozhledna s dalekohledem bude posledním herním prvkem, po jejím osazení bude projekt zcela dokončen,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Park Sadová byl jedním z 11 úspěšných projektů v participativním rozpočtu Dáme na vás v roce 2018, jeho navrhovatelka Martina Blahová pro něj získala podporu 1 672 hlasů z celkových 14 487 hlasujících. Cílem projektu bylo zpřístupnění městského pozemku parcelní číslo 19 v katastrálním území Sadová v sousedství Domova pro seniory Kociánka a vybudování menšího parku s relaxační zónou a dětským hřištěm v jeho severní části. Po zpracování projektové dokumentace a výběru zhotovitele se s přípravnými pracemi začalo letos v lednu, firma v období vegetačního klidu vykácela vybrané stromy a keře, na jaře byl upraven terén a instalovány herní prvky, v létě doplněna zeleň. Od 30. července je hřiště přístupné veřejnosti.

„Do finále se blíží další ročník participativního rozpočtu. Lidé mohou vybírat ze 65 proveditelných projektů od 1. do 30. listopadu na webu Dáme na vás a Brno iD. Původně schválenou částku 35 milionů jsme bohužel museli snížit na 33 milionů vzhledem k očekávanému poklesu příjmů do rozpočtu města v souvislosti s pandemií covid-19. Věřím ale, že se nám i přesto podaří společně vybrat a dotáhnout do konce pár dobrých nápadů, které promění naše okolí k lepšímu. Ať už jsou to dětská hřiště, jako to na Sadové, nebo veřejné toalety, cyklopruhy, sportoviště, komunitní zahrady a mnohé další,“ doplnil Tomáš Koláčný.

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.