Přeskočit na obsah

Park Sadová je skoro hotov, zbývá už jen rozhledna s dalekohledem

21. října 2020
Část Králova Pole s názvem Sadová se stává vyhledávanou rezidentní zónou. Ve velkém se tu staví obytné komplexy a rodinné domy, jejichž obyvatele sem láká poloha stranou dopravního ruchu a v blízkosti přírody. Postupně zde přibývá i občanská vybavenost, např. nově upravená zelená plocha s dětským hřištěm a lavičkami zvaná park Sadová. Jde o jeden z úspěšných projektů participativního rozpočtu Dáme na vás a brzy bude zcela hotov.

Rada města Brna dnes vybrala pro veřejnou zakázku malého rozsahu na dodání a odbornou montáž rozhledny s dalekohledem pro park Sadová dodavatele HRAS – zařízení hřišť, s. r. o. Celková cena činí 239 336 Kč bez DPH (289 596,56 Kč včetně 21% DPH).

Výzva k podání nabídek byla zveřejněna 16. září 2020, lhůta končila 30. září. Svoji nabídku do té doby doručil jediný uchazeč, společnost HRAS – zařízení hřišť. Hodnoticí komise se sešla 13. října. Jelikož se jednalo o jedinou podanou nabídku, komise u ní pouze posoudila, že splňuje požadavky stanovené zadavatelem v zadávací dokumentaci. Předmětem zakázky je výstavba rozhledny s dalekohledem, která doplní nový park Sadová. Půjde o dřevěnou šestibokou věž s podestou ve výšce dva metry a se třemi vestavnými lavicemi ve spodní části.

„Park slouží relaxaci, setkávání a dětským hrám už od léta, i když ještě všechno není hotovo. Rozhledna s dalekohledem bude posledním herním prvkem, po jejím osazení bude projekt zcela dokončen,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Park Sadová byl jedním z 11 úspěšných projektů v participativním rozpočtu Dáme na vás v roce 2018, jeho navrhovatelka Martina Blahová pro něj získala podporu 1 672 hlasů z celkových 14 487 hlasujících. Cílem projektu bylo zpřístupnění městského pozemku parcelní číslo 19 v katastrálním území Sadová v sousedství Domova pro seniory Kociánka a vybudování menšího parku s relaxační zónou a dětským hřištěm v jeho severní části. Po zpracování projektové dokumentace a výběru zhotovitele se s přípravnými pracemi začalo letos v lednu, firma v období vegetačního klidu vykácela vybrané stromy a keře, na jaře byl upraven terén a instalovány herní prvky, v létě doplněna zeleň. Od 30. července je hřiště přístupné veřejnosti.

„Do finále se blíží další ročník participativního rozpočtu. Lidé mohou vybírat ze 65 proveditelných projektů od 1. do 30. listopadu na webu Dáme na vás a Brno iD. Původně schválenou částku 35 milionů jsme bohužel museli snížit na 33 milionů vzhledem k očekávanému poklesu příjmů do rozpočtu města v souvislosti s pandemií covid-19. Věřím ale, že se nám i přesto podaří společně vybrat a dotáhnout do konce pár dobrých nápadů, které promění naše okolí k lepšímu. Ať už jsou to dětská hřiště, jako to na Sadové, nebo veřejné toalety, cyklopruhy, sportoviště, komunitní zahrady a mnohé další,“ doplnil Tomáš Koláčný.

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Cestovní ruch proberou koncem dubna v Brně odborníci z celého světa. Uskuteční se Czechia Travel Trade Day

Do konce března se mohou tuzemští podnikatelé v cestovním ruchu a organizace destinačního managementu přihlásit na Czechia Travel Trade Day. Jedna z největších tuzemských akcí na podporu incomingu se uskuteční 24. a 25. dubna v Brně pod záštitou a za účasti ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. 

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.