Palác šlechtičen se rozloučí ve velkém stylu

  • 01. prosince 2017
  • 2 minuty čtení
(mak) – Dnes (1. 12.) mohou lidé naposledy navštívit Palác šlechtičen v Kobližné ulici, jednu z budov Moravského zemského muzea. Ta se poté kvůli rekonstrukci a přípravě nových expozic na dva roky uzavře. Pro návštěvníky je připraven bohatý rozlučkový program.

Doslova od podzemí až po nejvyšší patro si budou moci návštěvníci v pátek 1. prosince během slavnostní rozlučky projít Palác šlechtičen v Kobližné ulici.

Poté jej uzavře dvouletá rekonstrukce a budování nových expozic Loutkářské umění a Tradiční kultura na Moravě v zrcadle času.

„Živo bude ve všech prostorách paláce. Pro děti i dospělé jsme připravili bohatý program, jehož vyvrcholením by měla být ve 20 hodin módní přehlídka ze sbírek Etnografického ústavu, kde jako modelky a modelové vystoupí zaměstnanci Moravského zemského muzea,“ přiblížila jednu ze zajímavých součástí programu mluvčí MZM Eva Pánková.

Přístupné budou i všechny expozice, tedy fotografie Jindřicha Štreita, obrazy Ivana Marchuka a výstava VOŠ oděvního designu Brno. V dětských dílnách si malí návštěvníci nazdobí perníčky nebo si vyrobí figurky do betléma a vánoční ozdoby. Jako závdavek na budoucí expozici budou vystaveny velké marionety. Akční návštěvníci se budou moci naučit argentinské tango nebo lidové tance. Své tajemství odhalí i sklepení paláce, na dvorku bude připraveno vánoční občerstvení. O hudební doprovod se postarají Slovácký krúžek a Lidová hudba Metošé.

Program potrvá od 17 do 22 hodin, vstupné je 20 korun, děti do 15 let mají vstup zdarma.  

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít