Přeskočit na obsah

Palác šlechtičen se rozloučí ve velkém stylu

01. prosince 2017 2 minuty čtení
(mak) – Dnes (1. 12.) mohou lidé naposledy navštívit Palác šlechtičen v Kobližné ulici, jednu z budov Moravského zemského muzea. Ta se poté kvůli rekonstrukci a přípravě nových expozic na dva roky uzavře. Pro návštěvníky je připraven bohatý rozlučkový program.

Doslova od podzemí až po nejvyšší patro si budou moci návštěvníci v pátek 1. prosince během slavnostní rozlučky projít Palác šlechtičen v Kobližné ulici.

Poté jej uzavře dvouletá rekonstrukce a budování nových expozic Loutkářské umění a Tradiční kultura na Moravě v zrcadle času.

„Živo bude ve všech prostorách paláce. Pro děti i dospělé jsme připravili bohatý program, jehož vyvrcholením by měla být ve 20 hodin módní přehlídka ze sbírek Etnografického ústavu, kde jako modelky a modelové vystoupí zaměstnanci Moravského zemského muzea,“ přiblížila jednu ze zajímavých součástí programu mluvčí MZM Eva Pánková.

Přístupné budou i všechny expozice, tedy fotografie Jindřicha Štreita, obrazy Ivana Marchuka a výstava VOŠ oděvního designu Brno. V dětských dílnách si malí návštěvníci nazdobí perníčky nebo si vyrobí figurky do betléma a vánoční ozdoby. Jako závdavek na budoucí expozici budou vystaveny velké marionety. Akční návštěvníci se budou moci naučit argentinské tango nebo lidové tance. Své tajemství odhalí i sklepení paláce, na dvorku bude připraveno vánoční občerstvení. O hudební doprovod se postarají Slovácký krúžek a Lidová hudba Metošé.

Program potrvá od 17 do 22 hodin, vstupné je 20 korun, děti do 15 let mají vstup zdarma.  

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.