Ozvěny Brna v Karlových Varech

  • 25. srpna 2021
  • 2 minuty čtení
(zob) – Brno bylo druhým městem, ve kterém byl v předpremiéře uveden dlouho očekávaný film Davida Ondříčka Zátopek. Není to ale jediný film uváděný na karlovarském festivalu, který byl natáčen v Brně a okolí. Filmová kancelář Brno Film Office podpořila i další soutěžní snímky.

Předpremiéra v kině Scala proběhla v neděli 22. srpna, pouze jeden den po oficiálním uvedení na MFF Karlovy Vary, a zúčastnili se jí i představitelé hlavních rolí Václav Neužil a Martha Issová, režisér David Ondříček a výkonná producentka Daria Špačková. Film bojuje v hlavní soutěži karlovarského festivalu a s Brnem je spjatý v mnoha scénách. Zásadní roli v něm hraje stadion za Lužánkami, který se přeměnil na běžecký ovál OH v Londýně v roce 1948 a Helsinek v roce 1952. 

Brno Film Office úzce spolupracovala s tvůrci filmu, pomohla zprostředkovat komparz nebo zapojila místní firmy a dodavatele. Brno podpořilo Jihomoravský filmový fond dotací v hodnotě 4 miliony korun na vznik tohoto filmu. 

Známá zákoutí účinkovala i v dalších snímcích uváděných na festivalu. Do soutěžní sekce Na východ od západu se probojoval snímek Marťanské lodě v hlavních rolích s Eliškou Křenkovou a Martinem Kyšperským. Romantické drama se odehrává mimo jiné v kulisách Brna. Uvidíte prostory Malé Ameriky u hlavního nádraží nebo plovárnu v Zábrdovicích. Na jižní Moravě se natáčela i minisérie Podezření režiséra Michala Blaška, uvidíte v ní město Ivančice. Posledním filmem, který se natáčel v Brně a okolí je hororová komedie Shoky a Morthy: Poslední velká akce. Na karlovarském festivalu ho najdete v sekci Půlnočních filmů. 

Filmová kancelář Brno Film Office funguje pod TIC BRNO od roku 2017. Spolupracovala na více než 20 snímcích, najdete mezi nimi drama Nabarvené ptáče či komedii Poslední aristokratka. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít