Osvětový festival má za cíl překonat rekord v počtu těhotných na jednom místě

  • 07. května 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) - Překonat světový rekord v počtu těhotných na jednom místě se pokusí organizátoři Největšího festivalu těhotenství a rodiny. Začne dnes v 10 hodin v parku u Obchodní centra Olympia představením Červená Karkulka v provedení Dětského divadélka.

Celodenní program je zaměřený na osvětu i zábavu. Nastávající rodiče se mohou zúčastnit bezplatných prohlídek všech brněnských, některých jihomoravských a vybraných krajských porodnic. Uskuteční se i druhý ročník soutěže Těhotná MISS ČR 2018.

Loni se podařilo překonat rekord český, když se na jednom místě shromáždilo 486 těhotných. Letos, pro překonání rekordu světového, je třeba přečíslit stávající rekord 1897 těhotných maminek. Akce se koná v rámci Světového dne těhotenství.

„Překonání rekordu jsme stanovili na stejný den, kdy si všichni ve světě připomínáme a slavíme Světový den těhotenství. Na tento den jsme také pro rodiče a jejich děti, rodiny, které teprve příchod potomka čekají i příznivce mateřství nachystali bohatý program,“ říká organizátorka akce Majka Staňková.

Nad brněnským festivalem převzal záštitu i brněnský primátor Petr Vokřál.

Festival je součástí Světového dne těhotenství, jehož zakladatelem  je Michal Staněk se svojí manželkou Majkou Staňkovou, majitelkou Centra pro těhotné a rodinu Majka. Věnuje se jako průvodkyně těhotenstvím a porodem věnuje budoucím rodičům a následně jejich dětem již řadu let.

Vznik myšlenky k vyhlášení Světového dne těhotenství odstartovala potřeba zlepšení podmínek pro těhotenství a porod, pozitivního přístupu k těhotným ženám, zdůraznění celospolečenského významu rodičovství a negativních důsledků jeho odkládání a podpora porodnosti obecně.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít