Přeskočit na obsah

Osmnáct vítězů se raduje z předčasného vánočního dárku díky akci Brno iD

21. prosince 2021

O roční šalinkarty, poukazy do sportovišť STAREZ-SPORTU nebo do sportovně-rekreačního areálu Kraví hora a další výhry si letos zasoutěžilo skoro 11 a půl tisíce lidí. Možnost přihlásit se do soutěže se uzavřela v neděli 19. 12., v pondělí dopoledne bylo vylosováno 18 šťastlivců, kteří budou informování e-mailem.

Vánoční akci, ve které lidé můžou získat hodnotné ceny, pořádá město každý rok. „Je určena pro všechny, kdo mají plně ověřený, tedy tzv. full účet na Brno iD. Cílem je motivovat lidi k jeho založení a propagovat jeho výhody. Mám radost, že rok od roku roste počet uživatelů, kteří se do vánoční akce zapojují. Zatímco před čtyřmi lety to bylo necelých pět tisíc lidí, letos už jich bylo 11 452,“ popsal náměstek Tomáš Koláčný.

Účastníci vybírali z vícero cen než loni. Tehdy mohli volit mezi třemi dárkovými poukazy na elektronickou roční předplatní jízdenku (v každé kategorii po jednom poukazu, tedy základní jízdné, dětské/studentské jízdné a jízdné pro starobní důchodce / osoby 65–70 let), třemi rodinnými elektronickými zpátečními jízdenkami na lodní dopravu (Bystrc–Veverská Bítýška), třemi dárkovými poukazy na služby společnosti STAREZ-SPORT a třemi dárkovými poukazy na služby Sportovního a rekreačního areálu Kraví hora. Letos mezi možnostmi přibyly tři dárkové poukazy do Zoo Brno a do Hvězdárny a planetária Brno. Celková hodnota cen činí 18 880 korun.

Počet aktuálních (registrovaných) uživatelů e-shopu: 253 700
Počet držitelů ověřeného účtu Brno iD full: 169 530
Počet účastníků vánoční akce 2018: 4 758
Počet účastníků vánoční akce 2019: 7 378
Počet účastníků vánoční akce 2020: 9 869
Počet účastníků vánoční akce 2021: 11 452
Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.