Oslavy šedesátin Favoritu odstartuje dnes na velodromu cyklistická GP - Tiskový servis

Oslavy šedesátin Favoritu odstartuje dnes na velodromu cyklistická GP

  • 14. září 2017
  • 2 minuty čtení

(ik) - Mezinárodními závody v olympijském omniu začnou dnes ve čtyři hodiny odpoledne na velodromu u výstaviště oslavy 60. výročí založení cyklistické TJ Favorit Brno.

Závod GRAND PRIX FAVORIT BRNO je zařazen do kalendáře Mezinárodní cyklistické federace (UCI) a je určen pro kategorie mužů, žen a juniorů. Účast přislíbili závodníci z více než deseti států.

Hlavní program oslav je na pořadu v pátek od 17 hodin také na velodromu na Křížkovského ulici.

Součástí akce je tradiční mezinárodní bodovací závod na 50 km Přilba Moravy 2017, jehož historie se začala psát v roce 1939. Startovat bude sedmdesátka jezdců z 15 zemí.

„Mezi favority budou patřit závodníci z Polska nebo Rakouska. Věříme, že se neztratí ani mladí z TJ Favorit v čele se Sekaninou a Zechmeisterem. Ve startovní listině nechybí ani odchovanec Favoritu dvojnásobný vítěz Přilby Moravy a medailista z mistrovství světa, Martin Bláha, který se zároveň rozloučí se svou aktivní sportovní činností,“ uvedl Luděk Telecký, místopředseda tělovýchovné jednoty.

Společenskou část slavnostního odpoledne vyplní setkání a představení cyklistických legend v čele s olympijským vítězem z Tokia v roce 1964 Jiřím Dalerem a dalšími sportovci, kteří jsou neodmyslitelně spojeni s brněnským velodromem a TJ Favorit Brno.

V rámci oslav bude také představen projekt nového velodromu v Brně.

Celý program oslav najdete na webu TJ Favorit.

Další články z rubriky