Přeskočit na obsah

Oslavy šedesátin Favoritu odstartuje dnes na velodromu cyklistická GP

14. září 2017 2 minuty čtení
(ik) - Mezinárodními závody v olympijském omniu začnou dnes ve čtyři hodiny odpoledne na velodromu u výstaviště oslavy 60. výročí založení cyklistické TJ Favorit Brno.

Závod GRAND PRIX FAVORIT BRNO je zařazen do kalendáře Mezinárodní cyklistické federace (UCI) a je určen pro kategorie mužů, žen a juniorů. Účast přislíbili závodníci z více než deseti států.

Hlavní program oslav je na pořadu v pátek od 17 hodin také na velodromu na Křížkovského ulici.

Součástí akce je tradiční mezinárodní bodovací závod na 50 km Přilba Moravy 2017, jehož historie se začala psát v roce 1939. Startovat bude sedmdesátka jezdců z 15 zemí.

„Mezi favority budou patřit závodníci z Polska nebo Rakouska. Věříme, že se neztratí ani mladí z TJ Favorit v čele se Sekaninou a Zechmeisterem. Ve startovní listině nechybí ani odchovanec Favoritu dvojnásobný vítěz Přilby Moravy a medailista z mistrovství světa, Martin Bláha, který se zároveň rozloučí se svou aktivní sportovní činností,“ uvedl Luděk Telecký, místopředseda tělovýchovné jednoty.

Společenskou část slavnostního odpoledne vyplní setkání a představení cyklistických legend v čele s olympijským vítězem z Tokia v roce 1964 Jiřím Dalerem a dalšími sportovci, kteří jsou neodmyslitelně spojeni s brněnským velodromem a TJ Favorit Brno.

V rámci oslav bude také představen projekt nového velodromu v Brně.

Celý program oslav najdete na webu TJ Favorit.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.