Opravy skončily. Koupaliště Riviéra přivítá v sobotu návštěvníky

  • 13. června 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) – Koupaliště Riviéra bylo po rekonstrukci dnes slavnostně otevřeno. První návštěvníci sem mohou zavítat v sobotu v 9 hodin. Riviéru provozuje městská společnost STAREZ–SPORT.

„Vznikl zde nejmodernější areál svého druhu v ČR. Brňáci si ho zaslouží,“ uvedl primátor Petr Vokřál.

Po slavnostním přestřižení pásky předvedly svou sestavu akvabely, konkrétně starší žačky TJ Tesla, mistryně ČR Tina Goliašová a Sofie Svobodová. Byla to tak premiéra oficiálního vstupu do bazénu.

„K rozsáhlé rekonstrukci bazénů jsme museli přistoupit z důvodu masivního úniku vody z původních bazénů. Denně se kvůli tomu ztratilo až dvě stě kubíků vody a její doplňování stálo statisíce korun. Původní betonovou dlažbu proto nahradily vany z nerezu, kterého bylo použito až sedm tisíc metrů čtverečních,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík.

Slavnostní otevření Riviéry, akvabely. Foto: MMB, M. SchmerkováSlavnostní otevření Riviéry po rekonstrukci. Foto: MMB, M. Schmerková

Areál doznal další proměny. Nyní je zdarma zájemcům k dispozici osmimetrový tobogán, patnáct metrů dlouhá skluzavka, lavice a lehátka s provzdušněním nebo lanový most s lekníny. Děti si pak užijí vodní děla, chrliče, hřiby, kbelíkový strom či fontánky.

Proměnilo se také okolí bazénů. „Chodníky jsme udělali praktičtější a zároveň vzniklo mnohem víc travnatých ploch. Máme také nový závlahový systém, i když jsou velká vedra, tráva zůstává krásně zelená,“ dodal ředitel městské společnosti STAREZ–SPORT Martin Mikš.

Pro novou sezonu se na koupaliště Riviéra mění vstupné, které provozovatel rozdělil na dopolední a odpolední. Základní vstupné s odchodem do dvou hodin odpoledne stojí 80 korun a po třetí hodině se dostane každý do areálu za 100 korun. Celodenní vstup vyjde na 180 korun, což činí 15 Kč na hodinu, děti do pěti let ho mají zdarma.

Kapacita koupaliště je zhruba 7 800 návštěvníků. V sobotu budou mít lidé šanci je naplnit, neboť předpověď počasí je slibná.

Atrakce na Koupališti Riviéra:
  • tobogán: výška 8 metrů, délka 75 metrů
  • skluzavka: šířka a výška 4 m, délka 15 m
  • lavice a lehátka s provzdušněním: cca 80 m
  • lezecká stěna: výška 3 m
  • lanový most s lekníny: délka 36 m
  • šplhací síť
  • pro nejmenší: vodní děla, chrliče, vodní hřib, vodní ježek, vodní clona o délce 6 m, kbelíkový strom, fontánky

Opravy městského areálu trvaly deset měsíců a stály 218 490 000 korun. Další informace najdete v tiskové zprávě.

Více fotografií najdete ve fotogalerii.

Slavnostní otevření Riviéry po rekonstrukci. Foto: MMB, M. SchmerkováSlavnostní otevření Riviéry, akvabely. Foto: MMB, M. Schmerková


Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít