Přeskočit na obsah

Opravy památníku padlých ukrajinských vojáků skončí v listopadu

16. září 2020
V roce 2019 byl částečně opraven památník padlých ukrajinských vojáků na Ústředním hřbitově, a to na náklady ukrajinské ambasády. Druhou etapu oprav zajistí město Brno jakožto vlastník pomníku. Radní dnes vybrali firmu, která stavební práce provede.

„V následujících týdnech skončí oprava pohřebiště ukrajinských vojáků na Ústředním hřbitově. Jedná se
o pietní místo k uctění památky ukrajinských mužů, kteří padli za první světové války a následné polsko-
-ukrajinské války. Péče o něj se dlouhodobě zanedbávala, a to až do roku 2019. V tu dobu ukrajinská ambasáda zajistila opravu ústředního pomníku se sochou a nápisovými deskami,“

uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík

Na dnešní schůzi Rada města Brna vybrala zhotovitele další etapy oprav. Stal se jím Ivan Kudrnka. „Město Brno zaplatí dokončení oprav pomníku. Opraví se obrubníky, schodiště, jednotlivé náhrobky a doplňky z božanovského pískovce. Dojde také k odstranění náletů a k terénním úpravám. Vysoutěžená cena je 369 tisíc korun. Hotovo by mělo být do konce listopadu letošního roku,“ upřesnil Petr Hladík

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.