Přeskočit na obsah

Opravy památníku padlých ukrajinských vojáků skončí v listopadu

16. září 2020

V roce 2019 byl částečně opraven památník padlých ukrajinských vojáků na Ústředním hřbitově, a to na náklady ukrajinské ambasády. Druhou etapu oprav zajistí město Brno jakožto vlastník pomníku. Radní dnes vybrali firmu, která stavební práce provede.

„V následujících týdnech skončí oprava pohřebiště ukrajinských vojáků na Ústředním hřbitově. Jedná se
o pietní místo k uctění památky ukrajinských mužů, kteří padli za první světové války a následné polsko-
-ukrajinské války. Péče o něj se dlouhodobě zanedbávala, a to až do roku 2019. V tu dobu ukrajinská ambasáda zajistila opravu ústředního pomníku se sochou a nápisovými deskami,“

uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík

Na dnešní schůzi Rada města Brna vybrala zhotovitele další etapy oprav. Stal se jím Ivan Kudrnka. „Město Brno zaplatí dokončení oprav pomníku. Opraví se obrubníky, schodiště, jednotlivé náhrobky a doplňky z božanovského pískovce. Dojde také k odstranění náletů a k terénním úpravám. Vysoutěžená cena je 369 tisíc korun. Hotovo by mělo být do konce listopadu letošního roku,“ upřesnil Petr Hladík

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.