Přeskočit na obsah

Opravená Riviéra patří k nejhezčím koupalištím na světě, získala mezinárodní cenu

06. listopadu 2019 1 minuta čtení
(ral) - Nejvyšší ocenění v soutěži Mezinárodní asociace sportovních a volnočasových zařízení (IAKS) a Mezinárodního olympijského výboru (IOC) včera získalo koupaliště Riviéra, které v předchozích dvou letech prošlo náročnou rekonstrukcí za dvě stě milionů korun.

Bazény z nerezové oceli, přes ně vedoucí dřevěné mosty a zeleň v okolí, k tomu řada atrakcí od tobogánu a skluzavky až po vodní dělo nebo kbelíkový strom pro děti. Tak vypadá po desetiměsíční rekonstrukci z let 2017 a 2018 koupaliště Riviéra, které ročně navštíví desítky tisíc Brňanů. Kromě obliby u veřejnosti se teď Riviéra může pyšnit i titulem uděleným odborníky. Představitelé společnosti STAREZ-SPORT včera převzali ocenění v nejvyšší kategorii GOLD 2019 v IOC IAKS AWARD.

Program IOC IAKS Exemplary Awards sdružuje nejinovativnější, nejkreativnější a nejfunkčnější zařízení z celého světa. Riviéra uspěla mezi téměř sto konkurenty, utkala se například se sportovišti v USA, Austrálii, Kataru nebo Malajsii. Ve zlaté kategorii se jich umístilo i s Riviérou sedm, ve stříbrné šest a v bronzové rovněž sedm. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.