Přeskočit na obsah

Opening víkend Festivalu RE:PUBLIKA přilákal tisíce lidí

28. května 2018 2 minuty čtení
(ik) – Festival RE:PUBLIKA výstavišti se stává lákadlem pro Brňany i mimobrněnské, pro Čechy i Slováky a také pro turisty z dalších zemí. Na oslavy stého výročí založení Československa přišlo od sobotního poledne do noci deset tisíc návštěvníků, další tisíce areál navštívily v neděli.

Festival spojuje umění, techniku, poučení, design, sport i zábavu.

Konkrétně o víkendu lidé mohli podle svých zájmů a nálady prožít šest desítek akcí a samozřejmě také stálé expozice včetně Muchovy Slovanské epopeje.

Například v sobotu večer stovky lidí navštívily koncert Jany Kirschner, další pak představení Polského národního baletu z Varšavy i třeba světelnou show na věži pavilonu A2. V neděli pak časograf zábavního vědeckého parku VIDA!, mediální školu Českého rozhlasu, koncert Ivana Mládka, představení akvabel pod vedením Alžběty Dufkové nebo komentované procházky výstavištěm.

Expozice Avant Garde je přehlídkou designu. Jedná se o největší výstavu svého druhu, která je na programu u nás od výstavy soudobé kultury v roce 1928. Její součástí je i obří prolézačka v podobě Masarykovy hlavy od Maxima Velčovského.

V Re:lax zóně si zájemci mohli a stále mohou vyzkoušet pět desítek sportů s historickým i současným vybavením. A také prohlédnout mimořádné exponáty, třeba tretry olympioničky Dany Zátopkové.

Festival bude pokračovat až do 17. června. Každý den. Dominovat budou víkendy. 1. až 3. června bude mít název Rodinný, 8. až 10. června Prvorepublikový a folklorní a 15. až 17. června Finále grande.

Kompletní program festivalu najdete zde.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Budova hlavního nádraží v Brně
Den architektury ukazuje Brno v mnoha kontextech

Nebourej, transformuj! je motto letošního Dne architektury, který se koná od 30. září do 6. října. Na programu je opět mnoho procházek, výstav a workshopů, díky nimž poznáte tvář Brna z jiné strany. Očím veřejnosti se otevřou prostory standardně nepřístupné. Souběžně s Dnem architektury probíhá v kině Art festival Film a architektura.

Zdena Zábranská; foto: MMB
Zemřela básnířka Zdena Zábranská

Ve středu 21. září se uzavřel život Zdeny Zábranské. Výrazná autorka současné české poezie, dlouholetá redaktorka brněnského nakladatelství Blok a nositelka Ceny města Brna zemřela ve věku 82 let.

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.