Opening víkend Festivalu RE:PUBLIKA přilákal tisíce lidí

  • 28. května 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) – Festival RE:PUBLIKA výstavišti se stává lákadlem pro Brňany i mimobrněnské, pro Čechy i Slováky a také pro turisty z dalších zemí. Na oslavy stého výročí založení Československa přišlo od sobotního poledne do noci deset tisíc návštěvníků, další tisíce areál navštívily v neděli.

Festival spojuje umění, techniku, poučení, design, sport i zábavu.

Konkrétně o víkendu lidé mohli podle svých zájmů a nálady prožít šest desítek akcí a samozřejmě také stálé expozice včetně Muchovy Slovanské epopeje.

Například v sobotu večer stovky lidí navštívily koncert Jany Kirschner, další pak představení Polského národního baletu z Varšavy i třeba světelnou show na věži pavilonu A2. V neděli pak časograf zábavního vědeckého parku VIDA!, mediální školu Českého rozhlasu, koncert Ivana Mládka, představení akvabel pod vedením Alžběty Dufkové nebo komentované procházky výstavištěm.

Expozice Avant Garde je přehlídkou designu. Jedná se o největší výstavu svého druhu, která je na programu u nás od výstavy soudobé kultury v roce 1928. Její součástí je i obří prolézačka v podobě Masarykovy hlavy od Maxima Velčovského.

V Re:lax zóně si zájemci mohli a stále mohou vyzkoušet pět desítek sportů s historickým i současným vybavením. A také prohlédnout mimořádné exponáty, třeba tretry olympioničky Dany Zátopkové.

Festival bude pokračovat až do 17. června. Každý den. Dominovat budou víkendy. 1. až 3. června bude mít název Rodinný, 8. až 10. června Prvorepublikový a folklorní a 15. až 17. června Finále grande.

Kompletní program festivalu najdete zde.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít