Opavští fotbalisté odehrají první ligu na Srbské

  • 13. června 2018
  • 1 minuta čtení
(gak) – Přestože brněnští fotbalisté Zbrojovky sestoupili do druhé ligy, o prvoligové zápasy Brňané nepřijdou. Radní totiž včera odsouhlasili pronájem Městského stadionu na Srbské opavským fotbalistům. Ti zde v podzimní části soutěže odehrají devět domácích zápasů.

Stadion klubu SFC Opava, který se na následující sezonu vrací do první ligy, totiž nesplňuje licenční podmínky Fotbalové asociace České republiky pro pořádání nejvyšší fotbalové soutěže. Chybí jim totiž vyhřívání hrací plochy. Vedení obou klubů se tak dohodlo na využívání stadionu na Srbské. Před pěti lety už podobně stadion využívali hráči ze Znojma.

„Smlouva mezi kluby je uzavřena po dobu podzimní sezony. Město Opava bude Brnu kompenzovat náklady vzniklé se zajištěním bezpečnosti utkání ze strany Městské policie Brno," doplnil náměstek brněnského primátora Petr Hladík.

Výše těchto nákladů bude záležet na rizikovosti jednotlivých zápasů, přičemž existují tři stupně. Městská policie tak obdrží buď 60 tisíc, 131 tisíc nebo 387 tisíc korun v závislosti na utkání a tím i na počtu nasazených strážníků. Rizikovost zápasů bude posuzována individuálně opavským klubem a fotbalovou asociací. Rozlosování jednotlivých zápasů proběhne 21. června.

Vedení klubů se zároveň dohodlo, že za každý odehraný domácí zápas obdrží Brněnští od opavského mužstva 250 tisíc korun bez DPH na jeho zajištění. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít