Přeskočit na obsah

Onkologicky léčeným ženám pomůže Liga proti rakovině Brno. Poradenství a další aktivity podpořili lidé v Dáme na vás

07. dubna 2021

Další z vítězných projektů z participativního rozpočtu Dáme na vás nazvaný NEBÝT NA TO SAMA – Ženy v onko léčbě má nakročeno k úspěšnému dokončení. Radní dnes schválili smlouvu s Ligou proti rakovině Brno, z. s., která zrealizuje činnosti zaměřené na cílenou podporu a pomoc ženám léčeným s onkologickým onemocněním.

Projekt NEBÝT NA TO SAMA – Ženy v onko léčbě získal v roce 2020 v participativním rozpočtu Dáme na vás více než tři tisíce kladných hlasů. Jeho cílem je zpříjemnit onkologicky léčeným pacientkám průběh této léčby a jejich aktivní návrat do běžného života.

„V rámci vítězného projektu a dnes schválené smlouvy nabídne Liga proti rakovině Brno několik činností zaměřených na ženy, které se léčí s onkologickým onemocněním. Počítáme s tím, že vznikne řada workshopů, webináře, edukační videa, různá cvičení, bude zprostředkováno individuální psychologické poradenství, asistenční služby a další aktivity, které umožní těmto ženám překlenout složité životní období a následné se zapojit do běžného dění,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Smlouva se zapsaným spolkem počítá s nabízením těchto služeb po dobu jednoho roku. Veškeré činnosti vyjdou za tuto dobu na 1,77 milionu bez DPH.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Meet the Mayor – špičkoví vědci, podnikatelé či akademici působící v Brně se opět setkali se zástupci města

Brno se profiluje jako mezinárodní metropole podporující vědu, výzkum i inovace. Neobejde se proto bez soustavné podpory a lákání talentů a spolupráce se zahraničními experty. Nedílnou součástí těchto aktivit je i společné setkávání. Jedním z příkladů může být včerejší akce Meet the Mayor.

Kaple sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách se utká v soutěži o nejlépe opravenou památku v kraji

Jihomoravský kraj pravidelně vyhlašuje soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok. Do tohoto klání se letos přidává i statutární město Brno s rekonstruovanou kaplí sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách. Radní dnes souhlasili s podáním přihlášky.

Nápady na zlepšení města je opět možné přihlásit do Dáme na vás

Víte o něčem, co by prospělo vaší ulici? Vaší čtvrti? Chybí tam nějaká služba? Projekty, které by pozvedly život v Brně o úroveň výš a na které by vám stačilo 5 milionů korun, lze ode dneška až do 15. května přihlašovat do letošního (už sedmého) ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

I v letošním roce se mohou Brňané těšit na sportovní a zábavní akce pod taktovkou městské společnosti STAREZ-SPORT

Společnost STAREZ-SPORT každoročně pro město Brno pořádá řadu akcí a projektů. Na dnešním zasedání radní projednali změny pro letošní rok. Některé akce se dočkají větší podpory nebo se upraví jejich organizace.