Přeskočit na obsah

Onkologicky léčeným ženám pomůže Liga proti rakovině Brno. Poradenství a další aktivity podpořili lidé v Dáme na vás

07. dubna 2021

Další z vítězných projektů z participativního rozpočtu Dáme na vás nazvaný NEBÝT NA TO SAMA – Ženy v onko léčbě má nakročeno k úspěšnému dokončení. Radní dnes schválili smlouvu s Ligou proti rakovině Brno, z. s., která zrealizuje činnosti zaměřené na cílenou podporu a pomoc ženám léčeným s onkologickým onemocněním.

Projekt NEBÝT NA TO SAMA – Ženy v onko léčbě získal v roce 2020 v participativním rozpočtu Dáme na vás více než tři tisíce kladných hlasů. Jeho cílem je zpříjemnit onkologicky léčeným pacientkám průběh této léčby a jejich aktivní návrat do běžného života.

„V rámci vítězného projektu a dnes schválené smlouvy nabídne Liga proti rakovině Brno několik činností zaměřených na ženy, které se léčí s onkologickým onemocněním. Počítáme s tím, že vznikne řada workshopů, webináře, edukační videa, různá cvičení, bude zprostředkováno individuální psychologické poradenství, asistenční služby a další aktivity, které umožní těmto ženám překlenout složité životní období a následné se zapojit do běžného dění,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Smlouva se zapsaným spolkem počítá s nabízením těchto služeb po dobu jednoho roku. Veškeré činnosti vyjdou za tuto dobu na 1,77 milionu bez DPH.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Národní konference řešila závislostní politiku měst a obcí

Po dvou on-line konferencích způsobených pandemií covid-19 uspořádal dnes Odbor protidrogové politiky Úřadu vlády České republiky národní konferenci věnovanou oblasti závislostí. Hlavním tématem konference, na jejímž uspořádání se podílelo statutární město Brno, byla závislostní politika měst a obcí.

Úprava přednádražního prostoru: Studie a prováděcí dokumentace jsou hotovy, peníze alokovány, zbývá podpis smlouvy se zhotovitelem

Administrativní a projektová příprava úpravy přednádražního prostoru jde do finále. V průběhu roku vznikla postupně architektonická studie a následně prováděcí dokumentace, v městském rozpočtu jsou alokovány finanční prostředky a Brněnské komunikace čekají na doběhnutí lhůt, aby mohlo dojít k podpisu smlouvy se zhotovitelem.

Poslední rozšiřování rezidentního parkování v tomto roce. Přidají se dvě oblasti v Králově Poli

Poslední letošní rozšiřování oblastí placeného stání se uskuteční 21. listopadu. Do systému rezidentního parkování se od tohoto dne přidají dvě královopolské oblasti: 3-08 (Dalimilova) a 3-09 (Herčíkova). Rada dnes schválila změny v nařízení, které tuto změnu v oblastech umožňují.

Při základní škole na Vedlejší vznikne nový pavilon, proběhne tu i rekonstrukce

Rada města Brna dnes schválila výzvy k podání nabídek na dvě veřejné zakázky týkající se základní školy na Vedlejší 10. U obou město hledá zpracovatele projektové dokumentace. První projekt se týká výstavby nového venkovního pavilonu, druhý zahrnuje rekonstrukci a vestavbu stávající budovy.