Přeskočit na obsah

Olympijský festival bude už potřetí v Brně. Tentokrát v areálu Nové Zbrojovky a nabídne zdarma program pro školy Jihomoravského kraje

24. listopadu 2021
Zimní Olympijský festival se uskuteční od 4. do 20. února 2022 v areálu Nové Zbrojovky u vlakové zastávky Brno-Židenice. Projekt, který se v Brně poprvé představil v roce 2018 v areálu brněnského výstaviště, vzniká ve spolupráci města Brna, Jihomoravského kraje, Českého olympijského výboru a jeho partnerů. Podruhé Olympijský festival mohli návštěvníci zažít během letošních her v Tokiu.

Rodiče s dětmi tvořili v létě 80 % návštěvníků Olympijského festivalu. Společně se nám podařilo přilákat naše nejmladší ke sportu, což je v této době pro nás všechny důležitý úkol. Proto jsme se rozhodli tento projekt znovu podpořit a těší nás, že se Olympijský festival uskuteční už potřetí právě v Brně,“ říká primátorka Markéta Vaňková.

Město Brno se do pořádání olympijských festivalů zapojuje už od roku 2018. „V rámci první edice této akce jsme pořídili venkovní ledové plochy, které mají od té doby nejen Brňané možnost využívat k bruslení za Lužánkami a také jako tři curlingové dráhy v Nové Zbrojovce. Zde bude letos po dohodě s městskou částí Brno-střed fungovat kluziště, které je obvykle k dispozici v lokalitě U Jošta. Od 18. prosince až do festivalu bude přístupné veřejnosti a po jeho skončení také. Curlingové dráhy byly pořízeny městem Brnem pro Olympijský festival také v roce 2018,“ přiblížil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Jestli to bude vypadat jako v létě, kdy k nám na jižní Moravu přijelo tolik úspěšných medailistů, bude to skvělé. Protože tyhle příklady vedou k tomu, aby začaly více sportovat děti a celé rodiny. A když si můžete sporty rovnou vyzkoušet, tak to může opravdu zafungovat,“ dodává hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Olympijský festival nabídne více než deset zimních sportů. Nebude chybět biatlon, curling, snowpark, skokanský můstek nebo běžkařská dráha. 

Pro základní i střední školy z Jihomoravského kraje připravujeme speciální sportovní program, který bude probíhat každý všední den dopoledne, a to zcela zdarma. Během dne si děti vyzkouší až 5 sportů pod odborným vedením,“ upřesňuje předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Informace k registraci budou zveřejněny začátkem ledna na webu akce.

Uvědomujeme si, že je nyní těžké odhadovat, jaká bude epidemiologická situace v České republice začátkem února vypadat, a proto spolupracujeme s Hygienickou stanicí Jihomoravského kraje, a stejně jako v létě, kdy jsme měli například omezenou kapacitu v areálech,  budeme i v zimě dodržovat a pružně reagovat na aktuální opatření,“ říká místopředseda Českého olympijského výboru zodpovědný za projekt Olympijského festivalu Libor Varhaník a dodává: „Rovnou proto připravujeme všechna sportoviště ve venkovních prostorách areálu a jen curlingové dráhy nebudeme přemisťovat z kryté haly, ale jejich kapacita bude omezena. Věříme, že se nám znovu podaří k zimním sportům přilákat nejen děti, ale i širokou veřejnost.“

 Po brněnském výstavišti a areálu SKP Komety se Festival v únoru na sedmnáct dní zabydlí v Nové Zbrojovce.

Je skvělé vidět, jak se Nová Zbrojovka díky efektivní spolupráci s městem postupně proměňuje a ožívá. Dlouhodobě různými menšími eventy a otevřenou komunikací areál přibližujeme veřejnosti. Díky Olympijskému festivalu však bude mít možnost zažít atmosférou budoucí moderní městské čtvrti více lidí. Věřím, že si festival užijí, areál oblíbí a budou se do Nové Zbrojovky rádi vracet,“ říká Petr Brabec, ředitel asset a property managementu v CPI Property Group.

Aktuální informace, jako je například jméno ambasadora či jaké další sporty se představí na festivalu, budeme postupně zveřejňovat na stránkách www.olympijskyfestival.cz, sítích FB a IG @olympijskyfestival. 

Veronika Linková
Manažerka komunikace Olympijských festivalů
Český olympijský výbor
+420 736 531 148
linkova@olympic.cz 

 

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.