Odpolední táborák, Motosalon či roboti ve VIDA! Objevte, co přináší víkend - Tiskový servis

Odpolední táborák, Motosalon či roboti ve VIDA! Objevte, co přináší víkend

  • 01. března 2024
  • 2 minuty čtení
  • Tadeáš Mima

Přichází březen a s ním i spousta akcí, které vám začátek nového měsíce zpříjemní. Poseďte u táboráku Lesů města Brna, seznamte se s robotickou tematikou ve VIDA! science centru nebo navštivte Motosalon na výstavišti, kde současně probíhá burgerový festival. Mimo jiné začíná také jarní část fotbalové sezony.

Lesy města Brna pořádají tradiční táborák v areálu U Mravence. Foto: Lesy města Brna
Lesy města Brna pořádají tradiční táborák v areálu U Mravence. Foto: Lesy města Brna

V řečkovickém areálu U Mravence se rozhoří tradiční táborák pořádaný Lesy města Brna. Dorazte v sobotu mezi 14. a 18. hodinou posedět k ohni, kde zakoupíte špekáčky i (ne)alko nápoje z lesního baru. Vstup na akci je zdarma a více se o ní dozvíte zde.

Plánují se i karnevaly pro děti. V sobotu od 14.30 do 17.30 hodin se koná maškarní bál se spoustou soutěží v jundrovské sokolovně. Rodinné vstupné činí 100 korun. V neděli pak navazuje karneval Vzhůru do vesmíru, jejž připravuje lužánecké pracoviště Louka na Vinohradech. Přijďte buď v časovém bloku 10–12 hodin, nebo 16–18 hodin. S sebou jsou nutné přezůvky pro děti, lístky seženete online.

Úchvatný program, který se týká robotů, dále nabídne VIDA! science centrum. Dostavte se v sobotu kdykoliv mezi 10. a 18. hodinou a objevte, jak se roboti vyrábí a programují. Blíže se seznámíte také s umělou inteligencí, otestujete simulátor Formule 1 či uvidíte show s pokusy. Podrobnosti si přečtete na https://vida.cz/doprovodny-program/roboti.


Simulátor Formule 1. Foto: VIDA! science centrum

Během soboty si provětrejte mozkové závity při benefičním kvízu hnutí Duha. Sestavte tým o třech až osmi členech a stavte se v 17 hodin do Utopie. Každý účastník platí 150 korun a výtěžek půjde na účel, který vybere vítězný tým.

Významnou událostí je Motosalon na výstavišti, kde představují své novinky prodejci motocyklů i souvisejícího příslušenství. Co vše na místě naleznete, se dočtete zde. V pavilonu Z se současně pořádá Burger Festival Arena s nabídkou burgerů od 50 různých prodejců.

Zájemce o tropické rostliny zve výstava orchidejí, jež proběhne ve sklenících Botanické zahrady a arboreta Mendelovy univerzity. Kromě samotné prohlídky si můžete zakoupit nejen orchideje, ale také masožravé rostliny nebo sukulenty. K expozici se dostanete brankou u horního vchodu z třídy Generála Píky. Otevřeno je od pátku až do pondělí.

O víkendu startuje jarní fáze druhé fotbalové ligy, do níž v sobotu naskočí i SK Líšeň. Druhou část sezony rozejdou brněnští hráči doma od 14.30 hodin s Viktorií Žižkov. Utkání se uskuteční na stadionu v Kučerově ulici a informace ke vstupnému získáte na webu klubu.

Další články z rubriky