Přeskočit na obsah

Odpadní pneumatiky bude možné odevzdat na více místech

19. května 2021

Město Brno vypůjčí společnosti GREEN Logistic CZ, s. r. o., části pozemků vybraných středisek sběrných odpadů o výměrách 10 m2. Tato firma zde zřídí veřejná místa zpětného odběru odpadních pneumatik. Brňané tak budou mít k dispozici mnohem víc míst, kde půjdou pneumatiky odevzdat, a to zdarma.

Firma GREEN Logistic CZ, s. r. o., z tohoto důvodu požádala Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna o výpůjčku částí pozemků. Tato společnost zajišťuje zpětný odběr odpadních pneumatik od konečného uživatele. Odvoz zpětně odebraných odpadních pneumatik ke zpracovateli zajistí na vlastní náklady výrobci pneumatik.

Veřejná místa zpětného odběru odpadních pneumatik vzniknou na 27 sběrných střediscích odpadů, jejichž vlastníkem je město Brno. Na každém je možné shromáždit alespoň 50 kusů odpadních pneumatik. Doposud bylo v našem městě možné odevzdat tyto pneumatiky za úplatu na 14 místech, nabídka tak bude rozšířena. Cílem moderního člověka by mělo být co nejvíce šetřit přírodu a chovat se co nejekologičtěji. Město Brno se v tomto snaží jít příkladem,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Pneumatiky bude možné nově zdarma odložit ve sběrných střediscích odpadů na Adamovské, Bieblově, Drozdí, Dusíkově, Josefy Faimonové, Jana Svobody, Korejské, Košuličově, Lazaretní, Malinské, Mikulčické, Mírové, Oblé, Okružní, Páteřní, Plástcích, Plynárenské, Pod Kopcem, Rysově, Sladovnické, Sochorově, U Zoo, Ukrajinské, Veveří, Vídeňské, Vltavské a Zámecké.

Chceme, aby likvidace opotřebovaných pneumatik byla pro občany co nejjednodušší, aby nekončily v lesích, rybnících nebo v příkopech u silnic. Problémem jsou také pneumatiky vyhozené u kontejnerů na tříděný odpad nebo přímo ve sběrných nádobách. Síť míst zpětného odběru proto bude poměrně hustá. Doposud museli Brňané na zdejších sběrných střediscích zaplatit 30 korun za pneumatiku bez disku a 55 korun za pneumatiku s diskem. Zpětný odběr zdarma byl možný jen v servisech či prodejnách,“ dodal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Tiskové středisko MMB tel.: +420 542 172 162 e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.