Přeskočit na obsah

Odpadní pneumatiky bude možné odevzdat na více místech

19. května 2021
Město Brno vypůjčí společnosti GREEN Logistic CZ, s. r. o., části pozemků vybraných středisek sběrných odpadů o výměrách 10 m2. Tato firma zde zřídí veřejná místa zpětného odběru odpadních pneumatik. Brňané tak budou mít k dispozici mnohem víc míst, kde půjdou pneumatiky odevzdat, a to zdarma.

Firma GREEN Logistic CZ, s. r. o., z tohoto důvodu požádala Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna o výpůjčku částí pozemků. Tato společnost zajišťuje zpětný odběr odpadních pneumatik od konečného uživatele. Odvoz zpětně odebraných odpadních pneumatik ke zpracovateli zajistí na vlastní náklady výrobci pneumatik.

Veřejná místa zpětného odběru odpadních pneumatik vzniknou na 27 sběrných střediscích odpadů, jejichž vlastníkem je město Brno. Na každém je možné shromáždit alespoň 50 kusů odpadních pneumatik. Doposud bylo v našem městě možné odevzdat tyto pneumatiky za úplatu na 14 místech, nabídka tak bude rozšířena. Cílem moderního člověka by mělo být co nejvíce šetřit přírodu a chovat se co nejekologičtěji. Město Brno se v tomto snaží jít příkladem,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Pneumatiky bude možné nově zdarma odložit ve sběrných střediscích odpadů na Adamovské, Bieblově, Drozdí, Dusíkově, Josefy Faimonové, Jana Svobody, Korejské, Košuličově, Lazaretní, Malinské, Mikulčické, Mírové, Oblé, Okružní, Páteřní, Plástcích, Plynárenské, Pod Kopcem, Rysově, Sladovnické, Sochorově, U Zoo, Ukrajinské, Veveří, Vídeňské, Vltavské a Zámecké.

Chceme, aby likvidace opotřebovaných pneumatik byla pro občany co nejjednodušší, aby nekončily v lesích, rybnících nebo v příkopech u silnic. Problémem jsou také pneumatiky vyhozené u kontejnerů na tříděný odpad nebo přímo ve sběrných nádobách. Síť míst zpětného odběru proto bude poměrně hustá. Doposud museli Brňané na zdejších sběrných střediscích zaplatit 30 korun za pneumatiku bez disku a 55 korun za pneumatiku s diskem. Zpětný odběr zdarma byl možný jen v servisech či prodejnách,“ dodal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Tiskové středisko MMB tel.: +420 542 172 162 e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.