Přeskočit na obsah

Odměny pro zastupitele a členy výborů a komisí budou nižší o 5 %

08. prosince 2020

Snížení klíčových daňových příjmů a další následky koronavirové pandemie a s ní souvisejících restrikcí negativně ovlivňují hospodaření statutárního města Brna. Již dříve vedení města avizovalo snížení provozních výdajů o 5 %. To se týká také odměňování neuvolněných zastupitelů a dále členů výborů Zastupitelstva města Brna a komisí Rady města Brna, kteří nejsou zastupiteli města Brna.

„Očekávaný ekonomický propad se nutně promítl do plánování rozpočtu na příští rok. Jedním z kroků, jak ušetřit, je snížení provozních nákladů města Brna o 5 %. V roce 2021 dojde ke snížení odměn u všech neuvolněných členů Zastupitelstva města Brna a dále členů komisí Rady města Brna a výborů Zastupitelstva města Brna, kteří nejsou členy Zastupitelstva města Brna o 5 %,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Zastupitelstvem schválené snížení odměňování u jednotlivých neuvolněných funkcí členů Zastupitelstva města Brna:

Pro členy výborů ZMB a členy komisí RMB, kteří nejsou členy ZMB, je nově schválena odměna ve výši 4 180 Kč, což odpovídá snížení o 5 % (- 220 Kč). Díky výše zmíněným opatřením dojde k úspoře 1,139 milionu korun.

U členů zastupitelstva, kteří jsou pro výkon funkce uvolněni, což se samozřejmě týká také mne, náměstků a většiny členů rady, je výše jejich odměny dána legislativou a není ji možné krátit. Dohodli jsme se tedy, že ti, kterých se to týká, odvedou 5 % ze svého čistého příjmu do speciálního fondu a tyto peníze půjdou zpět ve prospěch města. Zároveň dojde ke stejnému snížení odměn i u členů představenstev, dozorčích rad a u managementu městských akciových společností,“ dodala primátorka.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.